Montesquieu Institute: from science to society

R.M. (Renske) Leijten BA

foto R.M. (Renske) Leijten BA
vergrootglas
bron: Maurits Gemmink (SP)
Source: Parlement.com.

Renske Leijten (1979) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de SP. Mevrouw Leijten was voorzitter van ROOD, de jongerenorganisatie van de SP. Zij was woordvoerder gezondheidszorg, welzijn en sport van de SP-fractie. Nu is mevrouw Leijten woordvoerder Europa/EU, financiën en de toekomst van de euro.

SP
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer, spreker MI-activiteit

1.

First names

Renske Maria (Renske)

2.

Personal data

Place and date of birth
Leiden, 17 March 1979

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij), from April 2002

4.

Main functions and occupations

  • medewerker secretariaat (fractieondersteuning), SP-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 2005 until November 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 6 February 2014
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 29 May 2014

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 6 februari tot 14 mei 2014 tijdelijk vervangen door Tjitske Siderius en daarna tot 29 mei 2014 door Henri Swinkels

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • bestuursvoorzitter Stichting Multiplex (organisator van Haarlemmer Houtfestival), from 1 June 2020

Previous
  • lid bestuur Stichting Multiplex (organisator van Haarlemmer Houtfestival), from 1 August 2019 until 31 May 2020

Derived functions (2/7)
  • lid parlementaire ondervragingscommissie kinderopvangtoeslag (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 2 July 2020
  • fungerend voorzitter vaste commissie voor Digitale Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 13 April 2021

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/18)
  • Op 4 december 2019 verwierp de Tweede Kamer (85 tegen 46 stemmen) een door haar met Farid Azarkan (DENK) en Femke Merel van Kooten ingediende motie van wantrouwen tegen staatssecretaris Snel, vanwege diens beleid rond ten onrechte ingevorderde kinderopvangtoeslagen. De motie kreeg steun van SP, PVV, PvdA, PvdD, 50PLUS, DENK, FVD en Van Kooten.
  • Nam in 2021 de verdediging over van het door van Ronald van Raak ingediende initiatiefwetsvoorstel voor de tweede lezing van de Grondwetsherziening inzake het correctief referendum. (35.729)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
  • Beviel in oktober 2015 van haar tweede zoon, maar nam geen zwangerschaps- en bevallingsverlof
  • Groeide van 5 tot 10 jaar op in een gezinshuis, als eigen kind

Campaign trail
  • Was in 2012, 2017 en 2021 bij de Tweede Kamerverkiezingen nummer 2 op de SP-kandidatenlijst. Kreeg 143.924 stemmen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.