Montesquieu Institute: from science to society

Dr. P. (Paul) Ulenbelt

foto Dr. P. (Paul) Ulenbelt
vergrootglas
bron: Website SP, Bas Stoffelsen, CC BY-NC-ND 3.0 NL
Source: Parlement.com.

In Twente geboren SP-Tweede Kamerlid, dat zich onder meer sterk maakte voor betere arbeidsomstandigheden in de transportsector. Was eerder bestuurder van de Industriebond FNV en directeur van een Bureau Beroepsziekten. Als woordvoerder sociale zaken voerde hij verder geregeld het woord over pensioenen, inkomen en werkgelegenheid en kwam hij op voor de belangen van zzp'ers. Sprak als Kamerlid in ronde bewoordingen en hield op laagdrempelige wijze contact met zijn achterban en met maatschappelijke organisaties.

SP
in de periode 2006-2017: lid Tweede Kamer

1.

First name

Paul (Paul)

2.

Personal data

Place and date of birth
Haaksbergen, 1 April 1952

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • CPN (Communistische Partij Nederland), from 1973 until 1990
  • SP (Socialistische Partij), from 2000

4.

Main functions and occupations

  • directeur Bureau Beroepsziekten, from 1999 until 2004
  • medewerker sociale zaken SP-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 2004 until 30 November 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 23 March 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Previous
  • voorzitter woonvereniging "Ma Retraite" te Leiden
  • voorzitter Groninger Studentenbond, from 1972

Derived functions
  • lid tijdelijke commissie 'Lessen uit recente arbeidsmigratie' (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 15 March 2011 until 18 April 2012
  • lid tijdelijke commissie onderzoek ICT-projecten bij de overheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 5 July 2012 until 15 April 2015

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (2/4)
  • Diende in 2012 een initiatiefwetsvoorstel in over aanpassing van de Wet Flexibiliteit en Zekerheid om daarmee 13 knelpunten in die wet op te lossen. Het wetsvoorstel werd in 2018 ingetrokken. (33.499)
  • Op zijn voorstel werden (dertigleden)debatten gehouden over onder meer de openbaarmaking van stukken rond de brand in het Catshuis, over sluiting van bedrijven en over de groeiende jeugdwerkloosheid

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.