Montesquieu Institute: from science to society

S. (Samira) Bouchibti

foto S. (Samira) Bouchibti
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Haarlemse van Marokkaanse afkomst in de PvdA-Tweede Kamerfractie (2006-2010), die als programmamaakster, presentratice en discussieleidster (met als achternaam Abbos) enige bekendheid verwierf. Als Kamerlid dat zich onder meer bezighield met het jeugdzorgbeleid, beleid inzake kindermishandeling, jeugdgezondheidszorg, flitsscheidingen en opvoedingsondersteuning timmerde ze veel minder aan de weg. Is sinds 2012 lid van de VVD.

PvdA
in de periode 2006-2010: lid Tweede Kamer

1.

First name

Samira (Samira)

2.

Personal data

Place and date of birth
Fez (Marokko), 25 October 1970

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • PvdA (Partij van de Arbeid), until March 2011
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from July 2012

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 17 June 2010
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, from 5 April 2017 until 29 March 2018
  • directeur VIP - Academy, from January 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • auteur van verschillende boeken, from 2005
  • voorzitter BWP (Business and Professional Woman)

Previous (2/11)
  • lid bestuuur Woman inc.
  • lid visitatiecommissie emancipatie, gemeente 's-Gravenhage, from March 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Honorary positions (2/6)
  • ambassadeur 'Mama Cash'
  • ambassadeur 'Nederland heeft een slinger nodig'

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met dossiers op het gebied van IVRK, jeugdrecht, justitiële inrichtingen, gesloten jeugdzorg, kindermishandeling, huiselijk geweld, pleegzorg, jeugdgezondheidszorg, familierecht, prostitutie, homo- en emancipatiebeleid.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Was betrokken bij "Koerswijziging.nl" en bij het Joods-Marokkaans Netwerk Amsterdam.

Private life
  • Groeide op in Haarlem. Woont vanaf haar tweede in Nederland.
  • Woonde een jaar in Zuid-Afrika

Campaign trail
  • Stelde zich bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 niet op kandidaat
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.