Montesquieu Institute: from science to society

Mr.Drs. I.K. (Ingrid) van Engelshoven

foto Mr.Drs. I.K. (Ingrid) van Engelshoven
vergrootglas
bron: Rijksoverheid.nl
Source: Parlement.com.

Ingrid van Engelshoven (1966) is sinds 26 oktober 2017 minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen in het kabinet-Rutte III. Zij was van 23 maart tot 26 oktober 2017 Tweede Kamerlid voor D66. In 2007-2013 was voorzitter van D66 en in 2010-2017 wethouder van onder meer onderwijs in Den Haag. Mevrouw Van Engelshoven was directeur van de Stichting Verantwoord Alcoholgebruik (STIVA) en partner bij adviesbureau Dröge & Van Drimmelen. Eerder was zij onder meer secretaris van de fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer.

D66
in de periode 2007-heden: lid Tweede Kamer, minister, partijvoorzitter

1.

First names

Ingrid Katharina (Ingrid)

2.

Personal data

Place and date of birth
Delfzijl, 12 July 1966

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66) (sinds midden jaren '80)

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van 's-Gravenhage, from 27 March 2014 until 26 June 2014
  • wethouder (van kenniseconomie, internationaal, jeugd en onderwijs, stadsdelen Haagse Hout en Loosduinen) van 's-Gravenhage, from 26 June 2014 until 16 February 2017 (tevens locoburgemeester)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 March 2017 until 26 October 2017
  • minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, from 26 October 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/5)
  • lid Maatschappelijke Adviesraad NIMAR Rabat, from 2016 until October 2017
  • lid Raad van Advies IFFC (institute for Financial Crime), until October 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Honorary positions
lid Comité van Aanbeveling Landelijk Congres der Bestuurskunde

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Legislative activities as minister
  • Bracht in 2018 een wet (Stb. 225) tot wijziging van de Wet op het hoger onderwijs en wetenschappelijk onderzoek tot stand om tot verlaging te komen van het wettelijk collegegeld voor bepaalde groepen studenten. Daarmee wordt halvering van het collegegeld mogelijk voor studenten aan hogescholen en universiteiten. De halvering geldt ook voor tweedejaars-studenten aan een lerarenopleiding vanaf het studiejaar 2018-2019. (34.911)

9.

Miscellaneous

Private life
  • Groeide op in Vlaardingen
  • Woonde in haar jeugd geruime tijd in België

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.