Montesquieu Institute: from science to society

Ing. E.J. (Eddy) Bilder

foto Ing. E.J. (Eddy) Bilder
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Van de Veluwe afkomstig CDA-Tweede Kamerlid met een orthodox-protestantse achtergrond. Was werkzaam in het familiebedrijf en was zelfstandig bouwondernemer. Zat twaalf jaar in de gemeenteraad van Ermerlo en was in die gemeente tevens negen jaar wethouder. Hield zich als Kamerlid (2007-2010) onder meer bezig met dossiers op het gebied van landbouw, milieu, ruimtelijke ordening, decentralisatie en gemeenten (gemeentelijke herindeling). In 2008 werd hij voorzitter van de Christelijke Bond van Ondernemers in de Binnenvaart en sinds 14 januari 2011 is hij burgemeester van Zwartewaterland.

CDA
in de periode 2007-2010: lid Tweede Kamer

1.

First names

Eltje Jan (Eddy)

2.

Personal data

Place and date of birth
Ermelo, 13 October 1964

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • wethouder (van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en economische zaken) van Ermelo, from March 1998 until 1 April 2007 (loco-burgemeester)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 1 March 2007 until 17 June 2010
  • burgemeester van Zwartewaterland, from 14 January 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • directeur diverse b.v.'s (onroerend goed, familiebezit)

Previous (2/8)
  • ldi regionaal platform Arbeidszaken
  • voorzitter CBOB (Christelijke Bond van Ondernemers in de Binnenvaart), from 31 March 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.