Montesquieu Institute: from science to society

Drs. A.S. (Sabine) Uitslag

foto Drs. A.S. (Sabine) Uitslag
vergrootglas
Source: Parlement.com.

CDA-Tweede Kamerlid uit Twente, met een eigen achterban. Werd in 2010 met voorkeurstemmen gekozen. Trad op in 2008 als vervanger van Mirjam Sterk en was later zelf ook enige maanden met zwangerschapsverlof. Voor zij Kamerlid werd, werkte zij bij het wetenschappelijk bureau van het CDA en daarvoor was zij werkzaam in de zorgsector. Genoot met name in Twente bekendheid als zangeres van rockband ZIPPER en zong in de coverband Spinrock. In de Tweede Kamer hield zij zich bezig met het zorgbeleid (verpleeghuizen, WMO, AWBZ), alcohol- en drugsbeleid en jeugdbeleid. Zette het probleem van anorexia bij meisjes op de politieke agenda.

CDA
in de periode 2008-2012: lid Tweede Kamer

1.

First names

Albertje Sabine (Sabine)

2.

Personal data

Place and date of birth
Westerhaar-Vriezenveensewijk (gem. Vriezenveen), 4 March 1973

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 8 April 2008 until 29 July 2008
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 3 September 2008 until 23 December 2011
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 April 2012 until 20 September 2012
  • voorzitter NVH (Nederlandse Vereniging van Huidtherapeuten), from 1 June 2013 until 1 October 2018
  • projectdirecteur Werkplezier / chief Inspiration officer bij de stichting FWG Progressional People, from 2018

temporary replacement MP
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 8 april tot 29 juli 2008 Mirjam Sterk als Tweede Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 23 december 2011 en 23 april 2012 tijdelijk vervangen door Francisca Joldersma

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • vicevoorzitter Paramedisch Platform Nederland (PPN), from October 2015
  • lid bestuur poppodium Metropool, Hengelo, from January 2017

Previous (2/4)
  • lid bestuur Sportraad Overijssel, from January 2007
  • lid bestuur Stichting Vrijwilligerswerk Overijssel te Zwolle, from February 2007

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in 2008-2010 onder meer bezig met het jeugd- en gezinsbeleid, gehandicaptenzorg (jeugd), arbeidsmarktbeleid in de zorg en industriebeleid
  • Diende in 2012 samen met Joël Voordewind (ChristenUnie), Lea Bouwmeester (PvdA) en Kees van der Staaij (SGP) een initiatiefwetsvoorstel in over verhoging van de leeftijdsgrenzen in de Drank- en Horecawet en over verankering van preventie en handhaving. (33.341)

9.

Miscellaneous

Private life
Haar vader was metaalarbeider

Campaign trail
  • Werd bij de Tweede Kamerverkiezingen in 2010 met voorkeurstemmen gekozen; kreeg 15.993 stemmen

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.