Montesquieu Institute: from science to society

J. (Jan) Schinkelshoek

foto J. (Jan) Schinkelshoek
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Jan Schinkelshoek (1953) was van 30 november 2006 tot 17 juni 2010 Tweede Kamerlid van het CDA. Hij was eerder parlementair journalist, voorlichter van het CDA, directeur voorlichting van het ministerie van Justitie, hoofdredacteur van de 'Haagsche Courant' en directeur communicatie van de Rabobank. Sinds 2010 is hij zelfstandig communicatieadviseur. De heer Schinkelshoek was als Kamerlid onder meer woordvoerder binnenlands bestuur en initiatiefnemer voor de 'parlementaire zelfreflectie'. Tevens was hij ondervoorzitter van de parlementaire onderzoekscommissie financieel stelsel.

CDA
in de periode 2006-2010: lid Tweede Kamer

1.

First name

Jan (Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Capelle aan den IJssel, 29 October 1953

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 17 June 2010
  • directeur "Schinkelshoek - bureau voor communicatie & advies" te 's-Gravenhage, from 2010
  • directeur communicatiebureau "Schinkelshoek & Verhoog" B.V. te 's-Gravenhage, from 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/16)
  • voorzitter Stichting Anne Vondeling Prijs, from 2017
  • voorzitter Zuid-Afrika Huis Nederland, from 2017

Previous (2/41)
  • voorzitter algemene kerkenraad, Protestantse Gemeente Scheveningen (PKN), from 2014 until 2018
  • voorzitter Raad van Toezicht Klimaatfonds & Duurzaamheidscentrum Den Haag, from 2014 until 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 11 June 2009 until 17 June 2010
  • ondervoorzitter tijdelijke commissie parlementair onderzoek financieel stelsel (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 24 June 2009 until 17 June 2010

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen (3/6)
  • Was in 2007 de initiatior van de parlementaire zelfreflectie, een reeks gesprekken, onderzoeken en debatten over het eigen functioneren van de Tweede Kamer
  • Liet op 31 augustus 2010 weten niet (op termijn) te willen terugkeren in de CDA-Tweede Kamerfractie, omdat hij ongelukkig was met de formatieonderhandelingen die zijn partij voerde met de PVV.
  • Werd in augustus/september 2010 genoemd als toekomstig directeur van het Huis voor Democratie en Rechtstaat (i.o.). Liet op 23 september weten niet beschikbaar te zijn voor die functie, omdat hem mogelijk het verwijt kon worden gemaakt dat hij zich uit de politiek had teruggetrokken vanwege een nieuwe baan en niet vanwege bezwaren tegen een kabinet met gedoogsteun van de PVV.

Private life
Zijn echtgenote was tot 1994 ambtelijk secretaris van de CDA-Tweede Kamerfractie

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Hofvijver bijdragen

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.