Montesquieu Institute: from science to society

Prof.Dr. P. (Paul) Schnabel

foto Prof.Dr. P. (Paul) Schnabel
vergrootglas
© Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Socioloog en klinisch psycholoog die als directeur van het Sociaal en Cultureel Planbureau (1998-2013) een vooraanstaand 'duider' was van ontwikkelingen in de samenleving. In de periode 2015-2019 was hij Eerste Kamerlid voor D66. Is universiteitshoogleraar in Utrecht en publicist en was adviseur van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid, alsmede lid van diverse besturen en adviesorganen. Leidde een adviescommissie over de vraag hoe om te gaan met 'voltooid leven'. Als senator hield hij zich onder meer bezig met sociale zaken, welzijn, economische zaken, onderwijs, cultuur en werkgelegenheid.

D66
in de periode 2015-2019: lid Eerste Kamer

1.

First name

Paul (Paul)

2.

Personal data

Place and date of birth
Bergen op Zoom, 17 July 1948

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • hoogleraar klinische psychologie, Universiteit Utrecht, from 1992 until 1997 (belast met het opzetten van de Netherlands School of Public Health, een postacademische opleiding op het gebied van de sociale geneeskunde)
  • directeur SCP (Sociaal en Cultureel Planbureau), from 1 July 1998 until 1 May 2013
  • buitengewoon hoogleraar sociale wetenschappen, Universiteit Utrecht, from 1997 until 2002
  • universiteitshoogleraar (strategisch thema instituties), Universiteit Utrecht, from December 2002 until October 2018
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 9 June 2015 until 11 June 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/14)
  • lid Raad van Advies Platform 31, from 2015
  • zelfstandige, Paul Schnabel lezingen, from January 2014

Previous (2/60)
  • lid Monitoringcommissie Code Pensioenfondsen, 2016
  • lid Raad van Toezicht Museum Catharijneconvent, Utrecht, 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
vicevoorzitter vaste commissie voor Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 16 June 2015 until 11 June 2019

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
  • Opgegroeid in Breda
  • Was actief in de studentenwerkgroep homoseksualiteit

Non-acceptance of political functions
  • lid Eerste Kamer, June 2019
 

9.

Hofvijver bijdragen

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.