Montesquieu Institute: from science to society

Dr. A.A.G.M. (Ronald) van Raak

foto Dr. A.A.G.M. (Ronald) van Raak
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Ronald van Raak (1969) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de SP. Hij was daarvoor, sinds 10 juni 2003, Eerste Kamerlid voor de SP. Hij was als docent geschiedenis verbonden aan de Universiteit van Amsterdam en directeur van het wetenschappelijk bureau van de SP. Daarvan is hij nu voorzitter. De heer Van Raak is gepromoveerd op een studie over het 19-eeuwse conservatisme. Hij is woordvoerder Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en veiligheid. De heer Van Raak is lid van het Presidium.

SP
in de periode 2003-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

First names

Antonius Adrianus Gerardus Maria (Ronald)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hilvarenbeek, 30 October 1969

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij), from 1 April 2000

4.

Main functions and occupations

  • universitair docent geschiedenis, Universiteit van Amsterdam, from 1 January 2001 until September 2005
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 10 June 2003 until 29 November 2006
  • directeur wetenschappelijk bureau van de SP, from 2003 until 22 November 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/6)
  • lid begeleidingscommissie SCP (Sociaal-Cultureel Planbureau), from January 2005 until December 2006
  • adviseur Nationale Conventie (staatkundige vernieuwing), from February 2006 until October 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/5)
  • lid parlementaire begeleidingscommissie Staatscommissie parlementair stelsel (Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 7 November 2017 until December 2018
  • voorzitter parlementaire ondervragingscommissie Ongewenste be├»nvloeding uit onvrije landen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 3 July 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/9)
  • Diende in 2018 een initiatiefwetsvoorstel in om het sociale zekerheidsstelsel ook op politieke ambtsdragers toe te passen. Dit betekent met name afschaffing van de wachtregeling(en). (34.943)
  • Diende in 2019 een initiatiefwetsvoorstel over een voorstel in eerste lezing tot opneming van een bindend correctief referendum in de Grondwet (35.129)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Hofvijver bijdragen

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.