Montesquieu Institute: from science to society

Prof.Dr. P.H.J. (Peter) Essers

foto Prof.Dr. P.H.J. (Peter) Essers
vergrootglas
bron: Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Peter Essers (1957) is sinds 11 juni 2019 lid van de Eerste Kamerfractie van het CDA. Eerder was hij dat in de periode 2003-2015. De heer Essers is verder hoogleraar belastingrecht aan de Universiteit Tilburg en redacteur van diverse tijdschriften op fiscaal gebied. In zijn eerste periode als Kamerlid hield hij zich behalve met financiën bezig met economische zaken en hoger onderwijs en was hij voorzitter van de vaste commissie voor Financiën.

CDA
in de periode 2003-heden: lid Eerste Kamer

1.

First names

Petrus Hubertus Johannes (Peter)

2.

Personal data

Place and date of birth
Margraten, 10 March 1957

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 30 April 2002

4.

Main functions and occupations

  • universitair hoofddocent belastingrecht, Katholieke Universiteit Brabant te Tilburg, from 1 January 1990 until 1 September 1991
  • hoogleraar belastingrecht, Katholieke Universiteit Brabant (vanaf 2002 Universiteit Tilburg), from 1 September 1991
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 10 June 2003 until 9 June 2015
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/19)
  • penningmeester Stichting Heerlijkheid Loon op Zand 750 jaar, from 1 May 2018
  • redacteur International Tax Law Review Sapienza Università Editrice, from 1 September 2018

Previous (2/15)
  • voorzitter commissie 'goed koopmansgebruik en IFRS', Vereniging voor Belastingwetenschappen, from 2013
  • lid werkgroep personenvennootschappen, from 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
voorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 1 July 2003 until 9 June 2015

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
Zijn echtgenote is leidster gezinsverzorging

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.