Montesquieu Institute: from science to society

Mr. L.J. (Laetitia) Griffith

foto Mr. L.J. (Laetitia) Griffith
vergrootglas
bron: privecollectie
Source: Parlement.com.

Charmante en talentvolle VVD-politica, als Tweede Kamerlid actief op het gebied van justitie, veiligheid en constitutionele zaken. Was voor zij Kamerlid werd senior beleidsadviseur bij het directoraat-generaal rechtshandhaving van het ministerie van Justitie. In juni 2005 maakte zij de overstap naar het wethouderschap in Amsterdam, maar door de verkiezingsnederlaag van haar partij kwam daaraan spoedig een einde. Keerde toen terug naar de Tweede Kamer. Was uitstekend in staat om vraagstukken helder te verwoorden. Was in 2012-2017 staatsraad.

VVD
in de periode 2003-2017: lid Tweede Kamer, staatsraad

1.

First names

Laetitia Juliette (Laetitia)

2.

Personal data

Place and date of birth
District Suriname (Suriname), 1 November 1965

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 2000

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 January 2003 until 3 June 2005
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, from 16 March 2006 until 1 June 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 1 June 2006 until 17 June 2010
  • staatsraad, afdeling advisering van de Raad van State, from 1 January 2012 until 1 January 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/10)
  • lid Raad van Commissarissen ABN AMRO, from 17 December 2019
  • voorzitter Save the Chrildren Nederland, from January 2022

Previous (2/19)
  • lid Raad van Commissarissen Nuon, from 2013 until 2015
  • lid Raad van Commissarissen HCSS/TNO, from 2013 until 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Honorary positions
ambassadeur Nationaal Fonds Kinderhulp

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Nam in 2006 van Ruud Luchtenveld de verdediging over van het mede door Klaas de Vries (PvdA), Wim van de Camp (CDA) en Kees van der Staaij (SGP) ingediende initiatiefvoorstel over herziening van de Wet op de parlementaire enquête. Het voorstel is door beide Kamers aangenomen. (30.415)

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd in 2004 de parlementaire journalisten uitgeroepen tot politiek talent van het jaar

Private life
  • Ging op haar twintigste naar Nederland om rechten te studeren
  • Haar echtgenoot is hoogleraar strafrecht
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.