Montesquieu Institute: from science to society

M.J. (Marjo) van Dijken

foto M.J. (Marjo) van Dijken
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Extrovert en ongecompliceerd Gronings Tweede Kamerlid van de PvdA, dat zich sterk inzette voor verbetering van de positie van lichamelijk en geestelijk gehandicapten. Pleitbezorgster voor betere toegankelijkheid van gebouwen en het openbaar vervoer. Hield zich ook bezig met sportbeleid en oorlogsgetroffenen. Ondersteunde haar betogen meestal met wijdse armgebaren. Was voor zij in de Kamer kwam een opvallend lid van de Groningse gemeenteraad (fractievoorzitter) en wijkactiviste. Zij was tevens werkzaam geweest in de gezondheidszorg.

PvdA
in de periode 2003-2010: lid Tweede Kamer

1.

First names

Maria Johanna (Marjo)

2.

Personal data

Place and date of birth
Groningen, 8 October 1953

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid), from 1972

4.

Main functions and occupations

  • medisch-registratie assistente Obstetrie AZG (Academisch Ziekenhuis Groningen), from 1978 until 1988
  • lid gemeenteraad van Groningen, from 12 April 1994 until January 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 January 2003 until 30 November 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 1 March 2007 until 17 June 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • columnist wijkkrant Beijum, from 1990

Previous (2/7)
  • lid bestuur ST Groningen 950
  • lid Raad van Toezicht Wilhelmina Ziekenhuis Assen, from 29 March 2004 until May 2009

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Honorary positions (2/4)
  • lid Comité van Aanbeveling Tocht om de Noord, from June 2008
  • lid Comité van Aanbeveling Walk for live

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Diende in 2006 een initiatiefwetsvoorstel in over vrijstelling van parkeerbelastingen voor houders van een gehandicaptenkaart. De Eerste Kamer verwierp het voorstel in 2010. (30.879)
  • Diende in 2010 een initiatiefnota in over gedwongen anticonceptie ('Onverantwoord ouderschap')

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Behoorde in 2004 met Klaas de Vries, Godelieve van Hereren en Saskia Noorman tot de minderheid van haar fractie die tegen het voorstel in tweede lezing tot deconstitutionalisering van de burgemeestersbenoeming stemde

Private life
Is reumapatiënte

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.