Montesquieu Institute: from science to society

Drs. E. (Ewout) Irrgang

foto Drs. E. (Ewout) Irrgang
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Ewout Irrgang (1976) is sinds 1 september 2017 lid van de Algemene Rekenkamer. Hij was van 6 oktober 2005 tot 20 september 2012 Tweede Kamerlid van de SP. De heer Irrgang was eerder medewerker van De Nederlandsche Bank en tot 2005 financieel-economisch adviseur van de SP-Tweede Kamerfractie. Hij was financieel woordvoerder van de SP-fractie en hield zich daarnaast bezig met ontwikkelingssamenwerking en globalisering. Na zijn Kamerlidmaatschap werkte hij vier jaar in Tanzania.

SP
in de periode 2005-heden: lid Tweede Kamer, lid Algemene Rekenkamer

1.

First name

Ewout (Ewout)

2.

Personal data

Place and date of birth
Utrecht, 20 July 1976

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij), from 1997

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 6 October 2005 until 20 September 2012
  • technisch directeur te Dar-es-Salaam (Tanzania) voor de Stichting PharmAccess, from September 2013 until 1 September 2017
  • lid Algemene Rekenkamer, from 1 September 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/4)
  • penningmeester van een vereniging van eigenaren
  • lid commissie van toezicht financiën politieke partijen, from 27 March 2014 until 1 September 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Honorary positions
lid Comité "Het Witte Plein" (betogingen tegen het kroonprinselijk huwelijk in februari 2002)

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Diende in 2006 samen met Niesco Dubbelboer (PvdA) en Nevin Özütok (GroenLinks) een voorstel in tot splitsing van het voorstel voor een overwegingswet inzake de benoeming van de burgemeester. Het betreffende wetsvoorstel werd echter in 2007 ingetrokken.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Richtte in 1998 het Nieuw Republikeins Genootschap op
  • Medeorganisator SP-afvaardiging tegen de top van het IMF en de Wereldbank in Praag (2000)
  • Werd in 2005 tussentijds Kamerlid nadat twee hogergeplaatste kandidaten (Vankan en Slutzky) hun benoeming niet hadden aanvaard
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.