Montesquieu Institute: from science to society

Mr. F. (Fatma) Koşer Kaya

foto Mr. F. (Fatma) Koşer Kaya
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Advocaat en vakbondsjuriste bij de FNV in de D66-Tweede Kamerfracties in de jaren 2004-2012 en 2015-2017. Werd in 2006 herkozen dankzij bijna 35.000 voorkeurstemmen. In de periode tussen die lidmaatschappen ruim een jaar wethouder van Wassenaar. Als Kamerlid zat zij in de parlementaire onderzoekscommissie financieel stelsel (vanaf 2010 enquêtecommissie). Verder hield zij zich onder meer bezig met sociale zaken en pensioenwetgeving en met binnenlandse zaken. Zij diende onder andere een initatiefvoorstel in over afschaffing van de Zondagswet. Warme persoonlijkheid, maar als Kamerlid temperamentvol. Sinds juni 2018 is zij wethouder in Amersfoort.

D66
in de periode 2004-2017: lid Tweede Kamer

1.

First name

Fatma (Fatma)

2.

Personal data

Place and date of birth
Çarsamba (Turkije), 20 February 1968

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66), from 17 February 1998

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 8 September 2004 until 20 September 2012
  • wethouder (belast met sociale zaken/WMO, onderwijs/volwasseneneducatie, sport, jeugd en jongerenbeleid, ouderenbeleid, emancipcatiebeleid, welzijn, volkshuisvesting, milieu/duurzaamheid en bibliotheek), van Wassenaar, from 11 February 2013 until 2 June 2014
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 19 August 2015 until 23 March 2017
  • wethouder (van onderwijs, abreidsmarkt, economie, milieu en cultuur) van Amersfoort, from 20 June 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/12)
  • voorzitter bestuur Humanity in Action Nederland, from July 2015
  • lid Raad van Toezicht Willibrord Stichting en Stichting Protestants-Christelijk Onderwijs Utrecht, from August 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • lid tijdelijke commissie parlementair onderzoek financieel stelsel (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 24 June 2009 until October 2010
  • lid Parlementaire Enquêtecommissie Financieel Stelsel (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 16 November 2010 until 20 September 2012

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/8)
  • Diende in 2016 een initiatiefwetsvoorstel in tot intrekking van de Zondagswet (34.464)
  • Diende in 2016 een initiatiefnota in over een duurzame toekomst voor vis en visser. De verdediging daarvan werd in 2018 over genomen door Tjeerd de Groot. (34.526)

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Verhuisde op zesjarige leeftijd met haar moeder, zus en drie broers van Turkije naar Bergen op Zoom

Campaign trail
  • Werd in 2006 met voorkeurstemmen gekozen; behaalde 34.564 stemmen

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.