Montesquieu Institute: from science to society

Drs. M.J.L.M. (Max) Hermans

foto Drs. M.J.L.M. (Max) Hermans
vergrootglas
Source: Parlement.com.

In Limburg geboren jonge bestuurskundige die bijna vier jaar een gewaardeerd Tweede Kamerlid voor de LPF was. Zoon van een VVD-burgemeester. Was voordien in de periode 2002-2003 medewerker verkeer en waterstaat van de LPF-fractie. Als Kamerlid hield hij zich, behalve met dat onderwerp, bezig met volkshuisvesting, ruimtelijke ordening, milieubeleid, ouderenbeleid en rampenbestrijding. Was in 2003 succesvol pleitbezorger voor een parlementair onderzoek naar grote infrastructurele projecten.

LPF
in de periode 2003-2006: lid Tweede Kamer

1.

First names

Max Johannes Lambert Marie (Max)

2.

Personal data

Place and date of birth
Geleen, 16 February 1974

3.

Party/Movement

Party/Parties
LPF (Lijst Pim Fortuyn), from June 2002 until 24 August 2004

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 January 2003 until 30 November 2006
  • partner/mededirecteur Adviesbureau "Van Hasselt & Partners" te Empe, from January 2006 until June 2014
  • mede-eigenaar "Binnenhof Advies", from July 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Previous
  • lid Raad van Toezicht Stichting Betere Regels, from January 2006 until July 2014

Derived functions
lid Tijdelijke Commissie Onderzoek Infrastructuurprojecten (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 20 January 2004 until 7 September 2005

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament
  • Op grond van een door hem ingediende (en aangenomen) motie werd een werkgroep ingesteld die n.a.v. overschrijdingen bij de Betuwelijn een parlementair onderzoek moest voorbereiden naar kostenraming van grote infrastructerele projecten.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Zijn afstudeerscriptie ging over het provinciaal toezicht op gemeentelijke rampenplannen

Private life
Zijn vader was (VVD-)burgemeester van Hulsberg (1975-1979) en van Hillegom (1979-2002). Zijn grootvader was burgemeester van Ubach-over-Worms

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.