Montesquieu Institute: from science to society

Dr. P.H. (Pieter) Omtzigt

foto Dr. P.H. (Pieter) Omtzigt
vergrootglas
bron: Tweede Kamer
Source: Parlement.com.

Pieter Omtzigt (1974) is sinds 26 oktober 2010 lid van de Tweede Kamerfractie van het CDA. Eerder was hij dat van 3 juni 2003 tot 17 juni 2010. In 2012 werd hij met voorkeurstemmen herkozen. De heer Omtzigt studeerde economie en statistiek in Exeter en Rome en promoveerde in 2003 in Florence op een proefschrift, getiteld 'Essays on cointegration''. Daarnaast was hij actief bij de jongerenorganisatie van het CNV. De heer Omtzigt is woordvoerder belastingen, EMU, bankenunie en eurobeleid. Verder houdt hij zich bezig met pensioenen.

CDA
in de periode 2003-heden: lid Tweede Kamer

1.

First names

Pieter Herman (Pieter)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Gravenhage, 8 January 1974

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 2000

4.

Main functions and occupations

  • onderzoeker Universiteit van Insubrië (Varese, Italië), from November 2000 until 1 November 2002
  • post-doctoraal onderzoeker aan de Universiteit van Amsterdam, from 1 November 2002 until 3 June 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 3 June 2003 until 17 June 2010
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 26 October 2010

5.

Other positions

Current (2/6)
  • columnist "Scienceguide", from November 2014
  • lid Raad van Advies Actuarieel Genootschap, from May 2017

Previous
  • lid hoofdbestuur Jongerenorganisatie CNV (Christelijk Nationaal Vakverbond), from 1991 until 1993
  • columnist "Jalta.nl", from November 2014 until May 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/6)
  • rapporteur verongelukken Pools vliegtuig in 2010 (Parlementair Vergadering van de Raad van Europa), 2018
  • rapporteur transparantie EU-informatievoorziening (Tweede Kamer der Staten-Generaal)

Honorary positions
  • lid Comité van Aanbeveling Utrechts Byzantijns Koor, from December 2013
  • lid Comité van Aanbeveling Twentsche wensambulance, until November 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (2/11)
  • Op zijn voorstel werden dertigledendebatten gehouden over onder meer ontwijking van belastingen (belastingnomaden) en de sterk gedaalde dieselverkoop
  • Bracht in 2018 samen met Eppo Bruins (CU) een initiatiefnota uit over het nabestaandenpensioen (34.996)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen (3/6)
  • Organiseerde in 2014 twee hoorzitting in de Raad van Europa over klokkenluiders met Edward Snowden, die per video werd geïnterviewd
  • Kwam in november 2017 in opspraak toen bleek dat hij in mei 2017 een nepgetuige van vliegramp MH17 twijfel had laten zaaien over de toedracht van de ramp in een zaal vol nabestaanden. Hij erkende onzorgvuldig te hebben gehandeld en legde het woordvoerderschap in het dossier-MHZ17 neer.
  • Rapporteerde in 2019 aan de Raad van Europa over ondermijning van de Maltese rechtsstaat

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.