Montesquieu Institute: from science to society

M.J.M. (Tiny) Kox

foto M.J.M. (Tiny) Kox
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Tiny Kox (1953) is sinds 10 juni 2003 lid van de SP-fractie in de Eerste Kamer. Hij is fractievoorzitter. De heer Kox was redacteur van partijblad 'De Tribune' en van 1994 tot mei 2003 partijsecretaris. De heer Kox houdt zich in de Eerste Kamer bezig met algemene politieke onderwerpen. Hij maakt deel uit van de delegatie naar de parlementaire assemblee van de Raad van Europa en leidt daar de fractie van Verenigd Europees Links. Behalve met algemeen beleid houdt de heer Kox zich als Kamerlid bezig met sociale zaken, binnenlandse zaken en immigratie en asiel.

SP
in de periode 2003-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First names

Martinus Josephus Maria (Tiny)

2.

Personal data

Place and date of birth
Zeelst (gem. Veldhoven, N.Br.), 6 May 1953

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij), from 1975

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Tilburg, from 7 September 1982 until April 1999
  • algemeen secretaris SP, from 1994 until 24 May 2003
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 10 June 2003
  • fractievoorzitter SP Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 10 June 2003

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa, from 22 January 2007

Previous (2/6)
  • lid Helsinki Comité, from 2014 until 2018
  • voorzitter Raad van Toezicht 13Volt Tilburg, from 2015 until February 2016

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/3)
  • voorzitter vaste commissie voor de JBZ-raad (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 19 June 2007 until 7 June 2011
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Buitenlandse Zaken, Defensie en Ontwikkelingssamenwerking (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 16 June 2015 until 11 June 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Interpelleerde in 2008 minister Ter Horst over eventuele strijdigheid van interne partijregels rond verkiezingen met de Grondwet
  • Was mede-initiatiefnemer parlementaire onderzoek Eerste Kamer naar privatisering ('Verbinding verbroken')

9.

Miscellaneous

algemeen (3/4)
  • Was in 2011-2013 speciaal rapporteur namens de parlementaire assemblee van de Raad van Europa voor relaties met Palestinal, sinds 2017 speciaal rapporteur voor Bosnië-Herzegovina
  • Schreef in 2014 voor parlementaire assemblee van de Raad van Europa het rapport 'Public service under threat?', als Europees vervolg op 'Verbinding verbroken'
  • Leider van een waarnemingsmissie van de Raad van Europa bij de parlementsverkiezingen in Turkije, juni 2015

Private life
Zijn echtgenote is verpleegkundige

Non-acceptance of political functions
  • lid Tweede Kamer, November 2006 (stond 24e op de kandidatenlijst, maar aanvaardde zijn benoeming niet)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.