Montesquieu Institute: from science to society

Mr. J.M. (Janmarc) Lenards

foto Mr. J.M. (Janmarc) Lenards
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Advocaat en bestuurder uit de Noordoostpolder die in augustus 2005 in de Tweede Kamer kwam voor de VVD. Was marineofficier, maar moest zijn loopbaan opgeven na een auto-ongeluk waarvan de gevolgen hem in een rolstoel deden belanden. Die handicap weerhield hem niet een rechtenstudie te voltooien en daarna volop maatschappelijk actief te zijn, onder meer in zijn partij en in de gemeenteraad en Provinciale Staten. Als Kamerlid hield hij zich bezig met ruimtelijke ordening, grondbeleid, milieu (water) en visserij.

VVD
in de periode 2005-2006: lid Tweede Kamer

1.

First names

Jan Marc (Janmarc)

2.

Personal data

Place and date of birth
Den Helder, 7 January 1955

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1976 (lidmaatschap inmiddels beëindigd)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 August 2005 until 30 November 2006
  • lid gemeenteraad van Noordoostpolder, from 11 March 2010 until 16 September 2011
  • juridisch adviseur "Hakvoort Toys", from June 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • adviseur bij De Hobbelschommel, from May 2014

Previous (2/11)
  • lid Klachtencommissie Zuiderzeecollege, from 2004
  • lid Raad van Toezicht Fokus (woon/zorg voor lichamelijk gehandicapten) te Groningen, from 2005

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Om zijn aanwezigheid in de plenaire vergaderzaal van de Tweede Kamer mogelijk te maken, is een blauwe zetel verwijderd zodat zijn plek per rolstoel toegankelijk is, en zijn de treden tot de interruptiemicrofoon veranderd in een helling

Private life
  • Door een auto-ongeluk raakte hij op 22-jarige leeftijd in een rolstoel (hoge dwarslaesie) en moest vanwege dat ongeluk zijn loopbaan bij de marine opgeven
  • Door een val uit zijn rolstoel in augustus 2005 is zijn intrede in de Tweede Kamer uitgesteld tot 1 december 2005

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.