Montesquieu Institute: from science to society

Drs. H.J. (Henk Jan) Ormel

foto Drs. H.J. (Henk Jan) Ormel
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Dierenarts uit de Achterhoek, die zich als Tweede Kamerlid voor het CDA vooral liet gelden als buitenlandspecialist en woordvoerder Europese zaken. Zo was hij woordvoerder bij de behandeling van het Verdrag van Lissabon. Sprak daarnaast geregeld over landbouw, voedselveiligheid, dierenwelzijn en dierengezondheid, en verder over biotechnologie en medisch-ethische kwesties, zoals euthanasie en onderzoek met orgaanweefsel. Leidde een themacommissie uit de Kamer over dierhouderij. In de periode 2007-2010 was hij voorzitter van de vaste commissie voor Buitenlandse Zaken.

CDA
in de periode 2002-2012: lid Tweede Kamer

1.

First names

Hendrik Jan (Henk Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Utrecht, 15 December 1955

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 1 December 1999

4.

Main functions and occupations

  • dierenarts-associé te Hengelo (Gld.), De Graafschap Dierenartsen, from 1992 until 2002
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 May 2002 until 20 September 2012
  • politiek adviseur van het hoofd Veterinair Bureau, FAO (Wereldvoedselorganisatie) te Rome, from October 2012

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/12)
  • lid (vicevoorzitter) Raad van Toezicht "Het Gelders Orkest", until October 2012
  • lid bestuur Stichting Machiavelli

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/3)
  • vicepresident NAVO-Assemblée, from November 2008 until November 2010
  • voorzitter themacommissie dierhouderij (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 18 November 2010 until 14 June 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Werd in 2008 naast Harm-Evert Waalkens (PvdA) medeondertekenaar van een initiatiefwetsvoorstel tot verhoging van de strafmaat voor dierenmishandeling. Medeverdediger werd in 2010 Lutz Jacobi (PvdA) en in 2012 Tjeerd van Dekken (PvdA). De Eerste Kamer nam het wetsvoorstel in 2012 aan. Het voorstel was oorspronkelijk ingediend door Joost Eerdmans (LPF) en Aleid Wolfsen (PvdA). (30.511)

9.

Miscellaneous

Private life
  • Hij groeide op in Schiedam
  • Zijn vader was voorzitter van de CHU-kiesvereniging in Schiedam

Campaign trail
  • kandidaat voor het CDA bij de verkiezingen voor het Europees Parlement (2019)

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.