Montesquieu Institute: from science to society

Drs. B.J. (Joost) Eerdmans

foto Drs. B.J. (Joost) Eerdmans
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Op rechts opererend spraakmakend en spreekvaardig Tweede Kamerlid uit de Fortuynistische stroming. Liep stage bij de CDA-Tweede Kamerfractie en was secretaris van burgemeester Opstelten van Rotterdam. Kwam in 2002 voor de LPF in de Kamer en ontpopte zich daar als een geducht debater, met name op het gebied van justitie en politie. Nam diverse wetgevende initiatieven, zwengelde discussies aan over onder meer strengere straffen en was een kritisch volger van minister Donner. Voor de verkiezingen van 2006 stapte hij over naar Eén NL. Toen die partij geen zetel haalde, kwam er vrij onverwacht een einde aan zijn Kamerlidmaatschap. Hij was in 2009-2014 wethouder van Capelle aan den IJssel en in 2014-2018 wethouder in Rotterdam namens Leefbaar Rotterdam, waarvan hij politieke leider is.

LPF, groep-Eerdmans/Van Schijndel (ex-LPF, ex-VVD)
in de periode 2002-2006: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

1.

First names

Bernard Johannes (Joost)

2.

Personal data

Place and date of birth
Harderwijk, 9 January 1971

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), until March 2002
  • LPF (Lijst Pim Fortuyn), from March 2002 until 24 August 2004
  • Eén NL, from 23 August 2006
  • Leefbaar Capelle (lokale partij)
  • Leefbaar Rotterdam (lokale partij)

National political party
groep-Eerdmans/Van Schijndel, from 25 September 2006 until 30 November 2006

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 May 2002 until 30 November 2006
  • fractievoorzitter Groep-Eerdmans/Van Schijndel, Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 25 September 2006 until 30 November 2006
  • wethouder (van veiligheid, buitenruimte, dierenwelzijn en bestuurlijke vernieuwing.) van Rotterdam, from 15 May 2014 until 5 July 2018
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, from 29 March 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • adviseur (eerder voorzitter) FUTUR, landelijke vereniging van ambtenaren tot 35 jaar, from 1998
  • voorzitter Burgercomité tegen Onrecht (behartiging van de belangen van slachtoffers en nabestaanden van misdrijven), from 31 August 2009

Previous (2/6)
  • lid bestuur Haagse dierenbescherming, from February 2002 until November 2002
  • medewerker tv-programma "TROS RegelRecht", 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Europese Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 18 March 2003 until 27 August 2003
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 29 May 2002 until 30 November 2006

Honorary positions
lid Comité van Aanbeveling Stichting Aandacht doet Spreken (slachtoffers van geweld), around April 2006

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/8)
  • Diende in 2006 samen met Aleid Wolfsen (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over het verhogen van de maximale proeftijd voor misdrijven die de gezondheid of het welzijn van dieren benadelen en over het strafmaximum voor het doden van andermans dieren. De verdediging van het voorstel werd in 2006 overgenomen door de heer Waalkens (PvdA). (30.511)
  • Diende in 2006 een initiatiefwetsvoorstel in over invoering van minimumstraffen voor moord en doodslag (30.659)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.


aangemelde gegevens

9.

Miscellaneous

algemeen (3/4)
  • Bracht in 2003 een zwartboek uit over het onderzoek naar de moord op Pim Fortuyn
  • Publiceerde in 2005 een handleiding voor het geval er een terroristische aanslag zou plaatsvinden
  • Werd op 20 september 2006 door de leiding van de LPF gevraagd zijn zetel op te geven, vanwege zijn Tweede-Kamerkandidatuur voor Eén NL.

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.