Montesquieu Institute: from science to society

Prof.Dr. E.H. (Evelien) Tonkens

foto Prof.Dr. E.H. (Evelien) Tonkens
vergrootglas
bron: Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Sociologe die Tweede Kamerlid voor GroenLinks was. Keerde echter al na drie jaar terug naar de wetenschap, omdat die stiel haar beter lag dan de politiek. Was in de Kamer woordvoerster volksgezondheid, welzijn en emancipatiebeleid. Was voor zij Kamerlid werd universitair docente, onderzoeker en projectleider bij het Nederlands Instituut voor Zorg en Welzijn en is sinds 1 mei 2014 hoogleraar burgerschap en humanisering van instituties en organisaties aan de Universiteit voor Humanistiek. Eerder bekleedde zij de leerstoel actief burgerschap aan de UvA.

GroenLinks
in de periode 2002-2005: lid Tweede Kamer

1.

First names

Evelina Hendrika (Evelien)

2.

Personal data

Place and date of birth
Arnhem, 4 April 1961

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • GroenLinks
  • PvdA (Partij van de Arbeid) (omstreeks 2010)
  • GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 May 2002 until 29 June 2005
  • bijzonder hoogleraar 'actief burgerschap', in het bijzonder de vraagstukken van competentieontwikkeling en toerusting (faculteit maatschappij- en gedragswetenschappen), Universiteit van Amsterdam, from 1 August 2005 until 1 May 2014 (vanwege de Stichting Actief Burgerschap)
  • hoogleraar burgerschap en humanisering van instituties en organisaties, Universiteit voor Humanistiek te Utrecht, from 1 May 2014
  • onderzoeksdirecteur en directeur Graduate School, Universiteit voor Humanistiek, from January 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid Raad van Toezicht Mondriaan GGZ, from January 2013

Previous (2/19)
  • lid denktank (Kompasgroep) WBS (Wiardi Beckman Stichting), from June 2010
  • voorzitter Wetenschappelijke Begeleidingscommissie Tweede Evaluatie WMO, from 2011

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich als Tweede Kamerlid vooral bezig met volksgezondheid, welzijn, jeugdbeleid en emancipatie (zorgverlof, kinderopvang)

9.

Miscellaneous

algemeen
  • In 1995 medeoprichter van de feministische actiegroep 'De Harde Kern'
  • Was in 2007-2008 lid van de Denktank sociale cohesie (Amsterdam-Zeeburg)
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.