Montesquieu Institute: from science to society

A. (Ali) Lazrak

foto A. (Ali) Lazrak
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Freelance journalist en radiomedewerker van Marokkaanse afkomst, die in 2002 voor de SP in de Tweede Kamer kwam. Vormde sinds 4 februari 2004 een eenmansfractie, na een conflict met de partijleiding over de verplichte afdracht van inkomsten aan de partij. Hij maakte deel uit van de tijdelijke commissie integratiebeleid, maar verliet die commissie voortijdig. Na zijn breuk met de SP was hij vrijwel onzichtbaar als Kamerlid, vooral ook vanwege een opvallend hoge absentie.

SP, fractie-Lazrak (ex-SP)
in de periode 2002-2006: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

1.

First name

Ali (Ali)

2.

Personal data

Place and date of birth
Azzaouia (Marokko), 16 January 1948

Place and date of death
Tanger (Marokko), 14 June 2016

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • PvdA (Partij van de Arbeid), until 2000
  • SP (Socialistische Partij), from 2000 until February 2004

National political party
fractie lid-Lazrak (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 2 February 2004 until 30 November 2006

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 May 2002 until 30 November 2006
  • fractievoorzitter fractie-lid Lazrak (eenmansfractie), Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 2 February 2004 until 30 November 2006
  • eigenaar restaurant te Gran Canaria
  • eigenaar radiostation te Tanger

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

  • lid bestuur Stichting Emcemo (voor ontwikkelingswerk in Marokko)
  • lid Commissie 'Geef ons zes maanden' (associatie van vluchtelingjournalisten)

Derived functions
ondervoorzitter Tijdelijke commissie Onderzoek integratiebeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from January 2003 until 17 September 2003

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Miscellaneous

algemeen (3/5)
  • Stapte in september 2003 uit de tijdelijke commissie onderzoek integratiebeleid. De werkwijze van de commissie strookte volgens hem niet met het door de Tweede Kamer geformuleerde motief en opdracht. Er werd naar zijn oordeel te veel geleund op analyses van ingehuurde onderzoekers en te weinig gelegenheid geboden aan burgers om hun inzichten kenbaar te maken. Volgens fractievoorzitter Marijnissen had hij deze stap zonder overleg genomen; hijzelf verklaarde anderen schriftelijk van het voornemen op de hoogte te hebben gesteld.
  • Hem werd het fractiewoordvoerderschap integratiebeleid en zijn fractiemedewerker ontnomen
  • Werd op 2 februari 2004 uit de SP-fractie gezet, nadat hij zich negatief had uitgelaten over de financiële afdrachtregeling in de SP voor Kamerleden en over het leiderschap van Marijnissen. Een bemiddelingspoging in januari 2004 door SP-senator Kox mislukte. Hijzelfde stelde dat Agnes Kant hem had toegezegd dat hij hetzelfde salaris als bij de NOS mocht behouden.

Private life
  • Was bevriend met Ahmed Aboutaleb
  • Zijn vader was imam

Pseudonyms and nicknames
Ali Luilak (spottende bijnaam, met name in SP-kring)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.