Montesquieu Institute: from science to society

A.M.V. (Arda) Gerkens

foto A.M.V. (Arda) Gerkens
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Arda Gerkens (1965) is sinds 14 mei 2013 Eerste Kamerlid voor de SP. In de periode 2002-2010 was zij Tweede Kamerlid. Zij was onder meer woordvoerster verkeer, justitie en cultuur, met bijzondere belangstelling voor de popmuziek en informatie- en communicatietechnologie. In 2008-2010 was zij tweede ondervoorzitter van de Tweede Kamer. Mevrouw Gerkens was eerder onder meer lerares, jongerenwerkster en hoofd personeelzaken bij Milieudefensie. Sinds 2015 is zij directeur van Meldpunt kinderporno op internet. Mevrouw Gerkens is voorzitter van de vaste commissie voor Economische Zaken en Klimaat/Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit, tweede ondervoorzitter. In de Kamer houdt zij zich bezig met onderwijs en volksgezondheid.

SP
in de periode 2002-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

First names

Ardina Meinoutje Vera (Arda)

2.

Personal data

Place and date of birth
Naarden, 5 June 1965

3.

Party/Movement

Party/Parties
SP (Socialistische Partij), from 1996

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 May 2002 until 17 June 2010
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 14 May 2013
  • lerares Nederlands VIA Hageveld te Heemstede, from 1 January 2015 until July 2015 (onderwijs aan hoogbegaafden bij College Hageveld)
  • directeur Meldpunt Kinderporno op het internet, from 2 February 2015

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • voorzitter Stichting Transitie IJsselmeer, from 15 March 2015

Previous (2/8)
  • voorzitter DuPho (voorheen FotografenFederatie) te Amsterdam, from 1 January 2012 until November 2017
  • voorzitter Inhope, from 15 May 2016 until June 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/9)
  • lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 9 July 2019
  • lid Huishoudelijke Commissie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 9 July 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Interpelleerde op 5 oktober 2005 minister Peijs over de informatievoorziening aan de Kamer over de hogere kans op ongevallen op het spoor
  • Diende in 2008 een initiatiefwetsvoorstel in over voorschriften voor de doorverkoop van toegangskaarten (sport en cultuur). In september 2008 werd Nicolien van Vroonhoven-Kok medeverdediger van het voorstel. Het voorstel werd in 2010 aanvaard door de Tweede Kamer. (31.461)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Was vanwege zwangerschap afwezig van juni tot en met september 2003
  • Werd in 2011 gekozen tot Eerste Kamerlid, maar nam haar benoeming niet aan
  • Was in 2018 als enige afwezig bij de stemming over het initiatiefwetsvoorstel-Dijkstra over de automatische donorregistratie. Zij was op persoonlijke gronden tegen, maar wilde niet tegen de partijlijn in stemmen.

Private life
Beide ouders waren ondernemer en gemeenteraadslid

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.