Montesquieu Institute: from science to society

Drs. M.G.E. (Myra) Koomen

foto Drs. M.G.E. (Myra) Koomen
vergrootglas
Source: Parlement.com.

CDA-Tweede Kamerlid dat Zeeuws-Vlaanderen als haar thuisbasis had, maar later naar Twente verhuisde. Had leidinggevende functies in onder meer de zorgsector en bij een bank. Als Tweede Kamerlid hield zij zich vooral bezig met de pensioenwetgeving en met onderwerpen op het gebied van financiën (Wet financieel toezicht) en sociale zaken (armoedebestrijding, levensloopregeling). Zette zich na de invoering van het nieuwe zorgstelsel in voor Nederlandse gepensioneerden in het buitenland. In 2006-2012 was zij wethouder in Enschede. Is nu zelfstandig adviseur public affairs.

CDA
in de periode 2002-2006: lid Tweede Kamer

1.

First names

Maria Geertruida Elisabeth (Myra)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hoorn, 2 April 1966

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), until 2014

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 26 July 2002 until 30 January 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 3 June 2003 until 7 June 2006
  • directeur corporate affairs, verantwoordelijk voor public affairs en communicatie, vervoersbedrijf "Connexxion", from 1 April 2013 until May 2014
  • zelfstandig adviseur Public Affairs, from 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid bestuur Agensea foundation, from April 2018
  • international assistant Eurocross Achmea, from 2018

Previous (2/18)
  • lid bestuur BusinessNL2Maroc, from September 2014 until December 2016
  • lid Raad van Toezicht Cardea, from January 2015 until January 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Honorary positions
ambassadeur Stichting "Kans voor een kind Twente"

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Als Kamerlid hield zij zich bezig met onder meer financiën (financiële markten, kredietwezen) en sociale zaken (pensioenen, armoedebeleid, grensoverschrijdende arbeid, arbeidsverhoudingen, inkomensbeleid). Was ook betrokken bij de behandeling van nieuwe pachtwetgeving.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Trad in mei 2012 af als wethouder. Toen D66 een motie van afkeuring had ingediend, omdat zij te weinig zou luisteren, meldde zij zich wegens ziekte af voor de raadsvergadering. De volgende dag was zij echter wel aanwezig bij een lezing op de Universiteit Twente. Hierdoor werd haar positie onhoudbaar.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.