Montesquieu Institute: from science to society

C.W.A. (Corien) Jonker

foto C.W.A. (Corien) Jonker
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Uit Brabant afkomstig CDA-Tweede Kamerlid dat vooral deskundig was op het gebied van het Europees justitiebeleid. Dat kwam onder meer door haar managementservaringen bij de Immigratie- en Naturalisatiedienst. Voor haar Kamerlidmaatschap was zij voorts werkzaam als logopediste en als organisatie-adviseur in de zorg- en onderwijssector. Verder was zij enige jaren Statenlid. In de Kamer hield zij zich onder meer bezig met antidiscriminatiebeleid en emancipatie. Als lid van de parlementaire vergaderingen van Raad van Europa en OVSE was zij geregeld lid van verkiezingsmissies.

CDA
in de periode 2002-2010: lid Tweede Kamer

1.

First names

Cornelia Willemien Anke (Corien)

2.

Personal data

Place and date of birth
Maarheeze, 20 February 1966

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 1984

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 5 March 2002 until 23 May 2002
  • unitmanager IND (Immigratie- en Naturalisatie Dienst), ministerie van Justitie, from May 2002 until August 2004
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 31 August 2004 until 30 November 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 1 March 2007 until 17 June 2010
  • fellow School of Public Leadership, University of Stellenbosch (Johannesburg, Z.A.), from February 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid uitvoerend bestuur Nederlands Helsinki Comité, from April 2011
  • adviseur IND (Immigratie- en Naturalisatiedienst), from May 2011

Previous
  • lid Parlementaire Vergadering Raad van Europa en West-Europese Unie, from 16 April 2007 until June 2010

Derived functions (2/4)
  • lid Bureau (Parlementaire Vergadering Raad van Europa), from January 2008 until January 2010
  • voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken en Werkgelegenheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 2 July 2009 until 17 June 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was in haar eerste periode als Kamerlid in 2002 woordvoerster van haar fractie bij de behandeling van het wetsvoorstel Wet justitiële gegevens
  • In de Kamer hield zij zich in de periode 2004-2006 onder meer bezig met JBZ-aangelegenheden (justitie en binnenlandse zaken in Europees verband), maatschappelijk verantwoord ondernemen, internationale handel (WTO) en kennismigratie.

9.

Miscellaneous

algemeen (3/4)
  • Was diverse malen waarnemer bij verkiezingen, onder meer in Montenegro, Servië, Armenië en de Palestijnse gebieden.
  • Was namens de Parlementaire Vergadering van de Raad van Europa rapporteur over de humanitaire gevolgen van de oorlog in 2009 tussen Rusland en Georgië
  • Leidde in 2010 een OVSE-verkiezingsmissie naar Kirgizië en in mei 2012 naar Servië

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.