Montesquieu Institute: from science to society

Prof.Mr. J.W.M. (Hans) Engels

foto Prof.Mr. J.W.M. (Hans) Engels
vergrootglas
bron: Eerstekamer.nl
Source: Parlement.com.

Hans Engels (1951) was van 7 september 2004 tot 11 juni 2019 Eerste Kamerlid voor D66. Vanaf 26 juni 2018 was hij fractievoorzitter. Eerder, in 2010-2011, leidde hij de tweemansfractie van D66 in de Senaat. De heer Engels was bijzonder hoogleraar gemeenterecht/gemeentekunde (Thorbecke-leerstoel) in Leiden en bijzonder hoogleraar 'rechten decentrale overheden' (Oppenheim-leerstoeel) in Groningen. Eerder was hij daar docent staatsrecht. De heer Engels was voorzitter van de vaste commissie voor Binnenlandse Zaken en Hoge Colleges van Staat/Algemene Zaken en Huis der Koningin. Sinds september 2018 is hij waarnemend burgemeester van Loppersum.

D66
in de periode 2004-heden: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First names

Johannes Wilhelmus Maria (Hans)

2.

Personal data

Place and date of birth
Noordoostpolder, 21 August 1951

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66), from 1988

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 7 September 2004 until 11 June 2019
  • fractievoorzitter D66 Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 22 June 2010 until 7 June 2011
  • bijzonder hoogleraar 'recht decentrale overheden' (Oppenheim-leerstoel), Rijksuniversiteit Groningen, from 1 January 2014 until 1 June 2018
  • fractievoorzitter D66 Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 26 June 2018 until 11 June 2019
  • waarnemend burgemeester van Loppersum, from 1 October 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • voorzitter Raad van Commissarissen IFG (Investeringsfonds Groningen), from 1 June 2015
  • voorzitter Raad van Commissarissen N.V. Port of Harlingen, from November 2017

Previous (2/11)
  • informateur collegevorming gemeente Arnhem, March 2014
  • redacteur tijdschrift "Bestuurswetenschappen", from 1 January 2009 until 1 July 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/6)
  • lid parlementaire begeleidingscommissie Staatscommissie parlementair stelsel (Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 7 November 2017 until November 2018
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 25 September 2018 until 11 June 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

Private life
Promoveerde bij de hoogleraren A.M. Donner en J.J. Vis

Campaign trail
  • Werd in 2007 dankzij voorkeurstemmen herkozen als Eerste Kamerlid. In de Staten van Groningen, Zuid-Holland en Limburg brachten leden hun stem op hem uit.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.