Montesquieu Institute: from science to society

Prof.Dr. E. (Elbert) Dijkgraaf

foto Prof.Dr. E. (Elbert) Dijkgraaf
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Elbert Dijkgraaf (1970) was van 17 juni 2010 tot 10 april 2018 Tweede Kamerlid voor de SGP. Eerder was hij als onderzoeker aan de Erasmus Universiteit en aan daaraan gelieerde onderzoeksinstituten verbonden en hij promoveerde in 2004 op een studie over afvalverwerking. Hij is bijzonder hoogleraar empirische economie van de publieke sector in Rotterdam. In 1999-2003 was de heer Dijkgraaf voorzitter van de SGP-jongeren. Als Kamerlid hield hij zich onder meer bezig met financiën, sociale zaken, economische zaken, landbouw, defensie, milieu en ontwikkelingssamenwerking.

SGP
in de periode 2010-heden: lid Tweede Kamer

1.

First name

Elbert (Elbert)

2.

Personal data

Place and date of birth
Almelo, 6 January 1970

3.

Party/Movement

Party/Parties
SGP (Staatkundig Gereformeerde Partij)

4.

Main functions and occupations

  • adjunct-directeur SEOR (Sociaal-Economisch Onderzoek Rotterdam) B.V., Erasmus Universiteit Rotterdam, from 2005 until June 2010
  • bijzonder hoogleraar empirische economie van de publieke sector, Erasmus Universiteit Rotterdam, from 1 June 2009 (vanwege de Erasmus School of Economics, ondersteund door Vereniging Trustfonds)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2010 until 11 April 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/5)
  • voorzitter adviescommissie krimp in voortgezet onderwijs, from October 2018
  • chief executive advisor Eleven Flowers Foundation

Previous (2/11)
  • columnist "Nederlands Dagblad", from February 2013 until 1 June 2016
  • lid Raad van Toezicht Christelijke Hogeschool Ede, until 1 January 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Nam in januari 2018 enige weken rust en besloot in april dat jaar de Tweede Kamer te verlaten. De drukke combinatie van Kamerlid en hoogleraar zette, zo meldde hij bij zijn afscheid, zijn gezinsleven en huwelijk te veel onder druk.

Private life
Zijn ouders waren werkzaam in het onderwijs

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.