Montesquieu Institute: from science to society

N. (Naïma) Azough

foto N. (Naïma) Azough
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Tweede Kamerlid voor GroenLinks uit een Marokkaans-Nederlands arbeidersgezin. Werkte als programmamaker bij de IKON, De Balie en de VPRO. Was in 2002 korte tijd en daarna vanaf 2004 zes jaar Kamerlid. Was aanvankelijk woordvoerder op onderwijsgebied en later op het terrein van justitie, politie en vreemdelingenzaken. Zette zich onder meer in voor gehandicapten, ouderen en asielzoekers. Gedreven en enthousiast Kamerlid.

GroenLinks
in de periode 2002-2010: lid Tweede Kamer

1.

First name

Naïma (Naïma)

2.

Personal data

Place and date of birth
Asdif (Marokko), 1 April 1972

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 23 May 2002 until 30 January 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 16 March 2004 until 25 February 2009
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 June 2009 until 17 June 2010
  • speciaal rapporteur Preventien van extremisme en bevordering van sociale cohesie door jeugd- en onderwijsprofessionals, from August 2016 until July 2017
  • associate partner "Colourful People", from September 2017

temporary replacement MP
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 25 februari en 17 juni 2009 als Tweede Kamerlid tijdelijk vervangen door Maurice Heemelaar

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

Current
  • lid raad van advies SOUK (Arabische muziek), from May 2010

Previous (2/4)
  • lid bestuur MamaCash (wereldwijde steun aan baanbrekende initiatieven van vrouwen)
  • lid bestuur Prins Bernard Fonds te Amsterdam

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Diende in 2006 samen met José Smits (PvdA) en André Rouvoet (ChristenUnie) een initiatiefwetsvoorstel in over het tegengaan van discriminatie op grond van een handicap bij examens in het primair en voortgezet onderwijs. Het voorstel werd in 2008 ingetrokken, nadat de inhoud ervan was genomen in een regeringsvoorstel. (30.570)
  • Diende in 2010 samen met Boris van der Ham (D66) en Anja Timmer (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in tot toevoeging van handicap en hetero- of homoseksuele gerichtheid als non-discriminatiegrond (eerste lezing grondwetsherziening) (32.411, 32.411)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in Antwerpen actief in comité's tegen het Vlaams Blok

Private life
Groeide op in Rotterdam-Zuid als dochter van een Marokkaanse metaalarbeider

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.