Montesquieu Institute: from science to society

Dr. R. (Ronald) Gerritse

foto Dr. R. (Ronald) Gerritse
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Ronald Gerritse (1952-2013) was in in 2003-2011 secretaris-generaal van het ministerie van Financiën en in 2008-2011 tevens thesaurier-generaal. Eerder was hij zeven jaar secretaris-generaal van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Daarvoor werkte hij onder meer bij de Sociaal-Economische Raad en was hij medewerker van de enquêtecommissie RSV. Na zijn vertrek als S.G. werd hij voorzitter van de AFM (Autoriteit Financiële Markten). De heer Gerritse was gepromoveerd op een proefschrift over conjunctuurgolven in planeconomieën.

in de periode 1996-2011: secretaris-generaal

1.

First name

Ronald (Ronald)

2.

Personal data

Place and date of birth
Jutphaas (thans gem. Nieuwegein), 22 September 1952

Place and date of death
's-Gravenhage, 26 September 2013

3.

Main functions and occupations

  • thesaurier-generaal, from 1 January 2008 until 1 May 2011
  • voorzitter bestuur AFM (Autoriteit Financiële Markten), from 1 May 2011 until 26 September 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

5.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

6.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.