Montesquieu Institute: from science to society

Mr. L.J.A. Trip

foto Mr. L.J.A. Trip
vergrootglas
bron: Persoonlijkheden
Source: Parlement.com.

Zeer invloedrijk ambtenaar van Financiën en bankpresident, met een ongekende werklust. Was bankier in Nederlands-Indië en later voorzitter van de Ondernemersraad voor Indië. Behoorde tot een groep invloedrijke Indische intimi van Colijn. Was als president van de Nederlandsche Bank dé grote man achter het financiële beleid in de jaren dertig van de twintigste eeuw, waarbij handhaving van de gouden standaard en een sluitende begroting centraal stonden. Bleef na de Duitse inval in mei president van De Nederlandsche Bank en werd tevens waarnemend secretaris-generaal van Financiën. Trad in maart 1941 echter af.

in de periode 1940-1941: secretaris-generaal

1.

First names

Leonardus Jacobus Anthonius

2.

Personal data

Place and date of birth
Utrecht, 20 November 1876

Place and date of death
's-Gravenhage, 5 March 1947

3.

Main functions and occupations

  • president N.V. "De Nederlandsche Bank", from 1 November 1931 until 19 March 1941 (benoemd 12 oktober 1931)
  • waarnemend secretaris-generaal ministerie van Financiën, from 25 May 1940 until 19 March 1941 (benoemd door opperbevelhebber Winkelman)
  • president N.V. "De Nederlandsche Bank", from 7 May 1945 until 1 May 1946

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Other positions

  • voorzitter Centrale Beleggingsraad, around 1946
  • voorzitter Raad van Commissarissen "De Nederlandsche Bank", from 1 May 1946 until 5 March 1947

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Miscellaneous

algemeen
  • Keerde zich als lid van de Vlootcommissie in 1923 tegen het bij wet vastleggen van een meerjarig programma voor (marine)vlootbouw

Private life
Zijn vader was koopman

Non-acceptance of political functions
  • minister van Financiën, 1918 (verliet de constitutionerende vergadering in verband met bezwaren tegen het voorgenomen financiële beleid)
  • minister van Financiën, 1921 (na het aftreden van minister De Vries; geweigerd)

7.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.