Montesquieu Institute: from science to society

Dr. G.H. Scholten

Source: Parlement.com.

Bestuurskundige en politicoloog die in 1978 door minister Pais werd benoemd tot topambtenaar op het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Was partijgenoot van de minister en sinds diens aantreden al zijn adviseur voor wetenschappelijk onderwijs. Was voordien wetenschapper en hoogleraar in Rotterdam. Met name toen Deetman minister was (1982-1988) vroegen grote bezuinigingen veel van het ambtelijke apparaat waaraan hij leiding gaf. Nadat grote problemen waren ontstaan bij de invoering van het nieuwe stelsel van studiefinanciering ging hij - gedwongen - met vervroegd pensioen.

in de periode 1978-1988: secretaris-generaal

1.

First names

Gerard Herman

2.

Personal data

Place and date of birth
Haarlem, 20 October 1928

Place and date of death
Reeuwijk, 12 July 1998

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Main functions and occupations

  • beleidsadviseur (wetenschappelijk onderwijs en hoger beroepsonderwijs) van minister Pais van Onderwijs en Wetenschappen, from 16 February 1978 until 1 September 1978
  • secretaris-generaal ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, from 1 September 1978 until 1 November 1988 (werkzaamheden beëindigd op 1 september)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid redactie tijdschrift "Acta Politica", until 1978
  • lid raad van toezicht Nederlands Instituut voor Internationale Betrekkingen "Clingendael"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • In de tijd dat hij de ambtelijke leiding had van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen verhuisde dat departement van Den Haag naar Zoetermeer. Het nieuwe gebouw werd 15 januari 1985 in gebruik genomen.
  • Kreeg het laatste jaar als secretaris-generaal zijn opvolger, drs. B. de Haan, als bestuurder naast zich
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.