Montesquieu Institute: from science to society

Dr.Ir. Th. (Theo) Quené

foto Dr.Ir. Th. (Theo) Quené
vergrootglas
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Source: Parlement.com.

Aimabele in Wageningen opgeleide planoloog, die na een loopbaan bij de Rijksdienst voor het Nationaal Plan en de Rijksplanologische dienst directeur-generaal en daarna secretaris-generaal van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening werd. Twee jaar later verliet hij die functie om voorzitter van de Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid te worden. Vanaf 1985 elf jaar voorzitter van de SER. Was zeer op consensus ingesteld en een meester in het tot stand brengen van compromissen. Na zijn afscheid bij de SER interim-bestuurder in Zaanstad en van de Leidse universiteit. Was ook voorzitter van Natuurmonumenten.

in de periode 1976-1996: secretaris-generaal, voorzitter SER

1.

First name

Theo (Theo)

2.

Personal data

Place and date of birth
Oostzaan, 29 July 1930

Place and date of death
Amsterdam, 4 June 2011

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • secretaris-generaal ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, from 1 June 1976 until 1 March 1978
  • bijzonder hoogleraar toekomstverkenning en beleid, Landbouw-Hogeschool te Wageningen, from 1982 until 1988
  • voorzitter SER (Sociaal-Economische Raad), from 1 February 1985 until 1 April 1996
  • waarnemend burgemeester van Zaanstad, from 1 September 1996 until 16 March 1997
  • interim-decaan faculteit der rechtsgeleerdheid, Universiteit Leiden, from January 2000 until 1 July 2002

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Other positions

  • voorzitter Boekman-Stichting
  • voorzitter Raad van Toezicht "Het Rijksmuseum" te Amsterdam

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.