Montesquieu Institute: from science to society

Mr. Tj.H.J. (Tjibbe) Joustra

foto Mr. Tj.H.J. (Tjibbe) Joustra
vergrootglas
bron: ANP Fotoarchief
Source: Parlement.com.

Tjibbe Joustra (1951) speelde lange tijd een belangrijke rol als topambtenaar en onderzoeker. Hij begon zijn loopbaan bij het ministerie van Landbouw en Visserij en werd daar van in 1987 secretaris-generaal. In 2002-2004 was de heer Joustra bestuursvoorzitter van het UWV en daarna vijf jaar nationaal coördinator terrorismebestrijding. In de jaren 2009-2011 leidde hij onder meer het Productschap Tuinbouw en daarna was de heer Joustra acht jaar voorzitter van de Onderzoeksraad voor Veiligheid.

in de periode 1987-2002: secretaris-generaal

1.

First names

Tjibbe Herman Jan (Tjibbe)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hengelo (Ov.), 6 February 1951

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie) (sinds omstreeks 2004)

4.

Main functions and occupations

  • voorzitter Productschap Tuinbouw, from 1 January 2009 until 1 February 2011
  • voorzitter OVV (Onderzoeksraad voor Veiligheid), from 1 February 2011 until 1 May 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/10)
  • voorzitter Commissie Onderzoek Interlandelijke Adoptie in het verleden, from May 2019
  • voorzitter onderzoekscommissie naar meldingen van misstanden bij ProDemos - Huis voor democratie en rechtsstaat, from May 2019

Previous (2/8)
  • interim-voorzitter Raad van Toezicht multiculturele jeugdzorgorganisatie, LSG-Rentray, 2010
  • lid Commissie onderzoek Belastingdienst, from October 2016 until January 2017 (met H. Borstlap)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Miscellaneous

algemeen
  • Werd in februari 2004 door minister De Geus (Sociale Zaken) gedwongen om zijn functie als directeur van het UWV neer te leggen, toen bleek dat de inrichting- en verbouwingskosten van het UWV-hoofdkantoor 11 procent hoger uitvielen dan was begroot door de Rijksgebouwendienst.
 

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.