Montesquieu Institute: from science to society

Ir. J. (Jan) Mulder

foto Ir. J. (Jan) Mulder
vergrootglas
bron: Europees Parlement
Source: Parlement.com.

Jan Mulder (1943) was van 22 juni 2010 tot 1 juli 2014 lid van het Europees Parlement. Eerder was hij dat van 1994 tot en met 2009. Hij maakte namens de VVD uit van de fractie van de Alliantie van Liberalen en Democraten (ALDE). De heer Mulder is opgeleid tot landbouwkundig ingenieur en was langere tijd werkzaam als ambtenaar bij de Europese Commissie. Hij was in zijn eerste periode ook woordvoerder landbouw, maar hield zich vooral bezig met de jaarbegroting van de Europese Unie en van de diverse EU-instellingen, en met de controle daarvan.

VVD
in de periode 1994-2014: lid Europees Parlement

1.

First name

Jan (Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Diever (Dr.), 3 October 1943

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

European Parliamentary Group
  • Fractie van de Europese Liberale Democraten (ELDR), until July 2004
  • Alliantie van Liberalen en Democraten voor Europa (ALDE), from September 2004

4.

Main functions and occupations

  • ambtenaar directoraat-generaal internationale samenwerking, ministerie van Buitenlandse Zaken, from 1975 until 1976
  • ambtenaar Europese Commissie, gespecialiseerd in landbouw en ontwikkelingslanden, from 1976 until 1994
  • lid Europees Parlement, from 19 July 1994 until 14 July 2009
  • lid Europees Parlement, from 22 June 2010 until 1 July 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • lid algemeen bestuur NOVIB

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.


Activities on European affairs (2/14)
  • Diende in september 2012 een verslag in over betere regelgeving voor de verkoop van materialen die gebruikt kunnen worden voor de productie van explosieven.
  • Diende in 2013 een rapport in over betere bewaking van de buitengrenzen van de EU.

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Verloor in september 2003 de verkiezingen om het lijsttrekkerschap voor de Europese verkiezingen van juni 2004. De Algemene Ledenvergadering van de VVD koos voor Jules Maaten.
 

10.

Hofvijver bijdragen

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.