Montesquieu Institute: from science to society

J. (Jules) Maaten

foto J. (Jules) Maaten
vergrootglas
bron: Europees Parlement
Source: Parlement.com.

Jules Maaten (1961) was in 1999-2009 lid van het Europees Parlement voor de VVD. De heer Maaten was onder andere medewerker van een Tweede Kamerlid en secretaris-generaal van de Liberale Internationale. Hij was vicevoorzitter van de fractie van de Europese Liberale Democraten. Hij ontwikkelde zich tot specialist in de EU-regelgeving ter beperking van het tabaksgebruik, de kwaliteit van zwemwater, en de invoering van de euro. In 2004 was de heer Maaten lijsttrekker van de VVD bij de Europese Verkiezingen.

VVD
in de periode 1999-2009: lid Europees Parlement

1.

First name

(Jules)

2.

Personal data

Place and date of birth
Nieuwer-Amstel, 17 April 1961 (thans Amstelveen)

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), 1978

European Parliamentary Group
  • Fractie van de Europese Liberale Democraten (ELDR), until July 2004
  • Alliantie van Liberalen en Democraten voor Europa (ALDE), from September 2004

4.

Main functions and occupations

  • lid Europees Parlement, from 20 July 1999 until 14 July 2009
  • directeur Filipijnen, "Friedrich Naumann Foundation", from May 2010 until June 2016
  • directeur Sub-Sahara Afrika, "Friedrich Naumann Foundation", from 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous
  • algemeen bestuurslid Jeugdforum EG (1982-1984).
  • diverse internationale activiteiten in het kader van onder meer Marshall Memorial Fellowschip U.S.A., National Democratic Institute U.S.A. en Friedrich Naumann Stiftung, from 1987 until 1991

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Activities on European affairs (2/8)
  • Diende in juli 2005 een rapport in over de wijze waarop Europeanen tegenover de euro staan (initiatiefprocedure). Concludeerde dat van alle Europeanen de Nederlanders het meest negatief zijn over de nieuwe munt, en dat Nederlanders de felste tegenstanders zijn van de toelating van Polen, Hongarije en Tsjechië tot de eurozone. Pleitte voor een voorlichtingscampagne bij nieuwe toetreders tot de eurozone die lessen trekt uit de invoering in 2002.
  • Vroeg de Commissie in februari 2008 om wetgeving die de vrijheid op het internet moet beschermen. Naar Amerikaans voorbeeld zou de EU servers verplicht in westerse landen moeten plaatsen, zodat de gegevens niet misbruikt kunnen worden door autoritaire regimes

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Zat samen met Jan Peter Balkenende in de gemeenteraad van Amstelveen.
 

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.