Montesquieu Institute: from science to society

Drs. A. (Thanasis) Apostolou

foto Drs. A. (Thanasis) Apostolou
vergrootglas
bron: Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Zachtmoedig PvdA-Tweede Kamerlid van Griekse afkomst, die als voorzitter van de commissie van de verzoekschriften een nuttige rol speelde in de politieke luwte. Trad wel voor het voetlicht toen hij in enkele kwesties (homohuwelijk, euthanasie) een ander standpunt innam dan de meerderheid van zijn fractie. Hij kwam in 1972 in Nederland en werd vormingswerker en later directeur van de Stichting Buitenlandse Werknemers Midden-Nederland. In de Tweede Kamer hield hij zich bezig met het vreemdelingenbeleid, remigratie, defensie (wapenexport), de nationale ombudsman, en het drugsbeleid.

PvdA
in de periode 1989-2002: lid Tweede Kamer

1.

First name

Athanasios (Thanasis)

2.

Personal data

Place and date of birth
Trygona-Trikala (Griekenland), 24 January 1946

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • directeur Stichting Buitenlandse Werknemers Midden-Nederland te Utrecht, from 1978 until 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 14 September 1989 until 19 May 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 25 August 1998 until 23 May 2002
  • directeur Diogenes - Drug Policy Dialogue in South East Europe, from 1 January 2003 (einddatum onbekend)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/21)
  • voorzitter Stichting "Dioskuri", from 2003
  • co├Ârdinator 'Informal drug policy dialogue', Papandreou Stichting te Athene

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • ondervoorzitter Commissie voor de Verzoekschriften (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from October 1994 until 22 September 1998
  • voorzitter Commissie voor de Verzoekschriften (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 22 September 1998 until 23 May 2002

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met het minderhedenbeleid, asiel- en vreemdelingenbeleid, drugsbeleid, jeugdhulpverlening, politie en defensie en hij was lid van de commissie voor de verzoekschriften

Dissenting voting behaviour (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
  • Werd in 1977 tot Nederlander genaturaliseerd
  • Zijn echtgenote was lerares

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.