Montesquieu Institute: from science to society

Drs. L. (Leoni) Sipkes

foto Drs. L. (Leoni) Sipkes
vergrootglas
bron: Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Principiële pacifiste, die vóór zij Tweede Kamerlid werd werkzaam was bij organisaties op het gebied van vredesvraagstukken. Was daarnaast zeer actief in het Interkerkelijk Vredesberaad en als voorzitter van de werkgroep Vrouwen tegen kernwapens. In 1993 was zij samen met Paul Rosenmöller kandidaat voor het (duo-)lijsttrekkerschap van GroenLinks. In de Kamer had behalve de internationale politiek ook het vreemdelingenbeleid haar aandacht. Was na haar Kamerlidmaatschap burgemeester in Noord-Holland.

GroenLinks
in de periode 1990-1998: lid Tweede Kamer

1.

First name

Leoni (Leoni)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Gravenhage, 2 April 1949

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • PSP (Pacifistisch-Socialistische Partij), from 1978 until 27 January 1991
  • GroenLinks, from 1 July 1989

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 8 November 1990 until 19 May 1998
  • waarnemend burgemeester van Koggenland, from 1 January 2007 until 15 June 2007 (na vereniging van de gemeenten Obdam en Wester-Koggenland)
  • burgemeester van Koggenland, from 15 June 2007 until 15 June 2013
  • zelfstandig adviseur bestuur en organisatie, from 2013

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • plaatsvervangend voorzitter Politie Klachtencommissie Noord-Holland, from 2013
  • lid Commissie Toezicht Arrestantenzorg Politie Nederland, from January 2018

Previous (2/32)
  • voorzitter Regionale Klachtencommissie Woningtoewijzing West-Friesland, from 2013
  • voorzitter Raad van Toezicht Magentazorg, from 2013

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/3)
  • plaatsvervangend lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 17 May 1994 until 19 May 1998
  • lid tijdelijke commissie Onderzoek College van toezicht sociale verzekeringen (Ctsv) (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from April 1996 until July 1996

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/8)
  • Diende in 1997 een motie van afkeuring in tegen de ministers Van Mierlo en Sorgdrager over het falen in de opsporing en vervolging van verdachte D. Bouterse. De motie werd verworpen.
  • Interpelleerde op 6 september 1995 minister Van Mierlo over de Franse kernproeven

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Was in 1993 samen met Paul Rosenmöller kandidaat-lijsttrekker van GroenLinks, maar werd in een partijreferendum verslagen door het duo Brouwer/Rabbae
  • Werd in 2003 door de gemeenteraad van Naarden als tweede op de aanbevelingslijst gezet voor het burgemeesterschap van die gemeente

Private life
Komt uit een gereformeerd gezin

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.