Montesquieu Institute: from science to society

Mr. B. (Boele) Staal

foto Mr. B. (Boele) Staal
vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Uit het gezin van een Groningse politie-inspecteur afkomstige D66-bestuurder en senator. Begon zelf ook zijn loopbaan bij de politie en was daarna werkzaam in het bedrijfsleven. Na zeven jaar Eerste Kamerlid te zijn geweest in 1998 Commissaris van de Koningin in Utrecht. Na zijn afscheid in 2007 voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Banken en in 2010-2011 opnieuw senator. In 2016-2017 waarnemend burgemeester van Arnhem en van december 2017 tot juli 2018 waarnemend CdK in Overijssel. Bekleedde vele (maatschappelijke) functies, zoals parttime rechter, voorzitter van de ANWB en omroepbestuurder. Daadkrachtige, veelzijdige bestuurder; meer manager dan politicus.

D66
in de periode 1991-2018: lid Eerste Kamer, Commissaris van de Koning(in)

1.

First name

Boele (Boele)

2.

Personal data

Place and date of birth
Apeldoorn, 18 December 1947

3.

Party/Movement

Party/Parties
D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 1991 until 1 January 1998
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 22 June 2010 until 7 June 2011
  • waarnemend burgemeester van Arnhem, from 10 October 2016 until 1 September 2017 (vanwege ziekte van burgemeester H.J. Kaiser)
  • waarnemend Commissaris van de Koning in Overijssel, from 19 December 2017 until 11 July 2018

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • voorzitter Raad van Commissarissen Vitens, from 2013
  • voorzitter Vebon (brancheorganisatie brandveiligheid en beveiliging), from June 2014

Previous (2/56)
  • informateur collegevorming gemeenten Zaanstad en Stichtse Vecht, March 2014
  • voorzitter Comité Nederlandse Veteranendag, from August 2007 until 15 July 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
ondervoorzitter tijdelijke commissie voorbereiding onderzoek privatiseringen van overheidsdiensten (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 29 March 2011 until 24 May 2011

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was in de periode 1991-1998 woordvoerder binnenlandse zaken, Antilliaanse zaken, economische zaken en verkeer en waterstaat van de D66-Eerste Kamerfractie

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Pleitte als Commissaris van de Koningin voor afschaffing van de rechtstreekse verkiezing van Provinciale Staten. Hij vond dat de gemeentebesturen de Staten moesten kiezen.
  • Zou per 16 februari 2007 vertrekken als Commissaris, maar bleef langer aan in afwachting van een opvolger

Private life
Zijn vader was hoofdinspecteur van politie

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.