Montesquieu Institute: from science to society

Drs. M.F. (Ria) Jaarsma

foto Drs. M.F. (Ria) Jaarsma
vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Twintig jaar vooraanstaand Eerste Kamerlid voor de PvdA. Was als zelfstandig ondernemer werkzaam op het gebied van vormgeving en publiciteit. In de Senaat woordvoerder op het gebied van onderwijs en sociale zaken. Geducht tegenspeelster voor de bewindslieden op die beleidsterreinen. Maakte zich onder meer sterk voor goede regeling van het overgangsrecht bij ingrepen in de sociale zekerheid. Was een klein jaar fractievoorzitter van de PvdA in de Senaat.

PvdA
in de periode 1987-2003: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

1.

First names

Maria Francisca (Ria)

2.

Personal data

Place and date of birth
Amsterdam, 19 June 1942

3.

Party/Movement

Party/Parties
PvdA (Partij van de Arbeid), from 1 December 1966

4.

Main functions and occupations

  • lid gemeenteraad van Nederhorst den Berg, from September 1974 until May 1975
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, from January 1975 until 28 April 1987
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 23 June 1987 until 10 June 2003
  • fractievoorzitter PvdA Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 3 August 1998 until 8 June 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/22)
  • lid bestuur Exameninstelling SLO (Stichting Leerplan Ontwikkeling), from 1998 until 2000
  • voorzitter programmacommissie 'Klachten aan het bewegingsapparaat' ZorgOnderzoek Nederland, from 1998 until 2001

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
voorzitter vaste commissie voor Onderwijs (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 27 June 1995 until 10 June 2003

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was woordvoerster sociale zaken en onderwijs van de PvdA-Eerste Kamerfractie

Dissenting voting behaviour (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.