Montesquieu Institute: from science to society

Dr. B.R.A. (Bob) van den Bos

foto Dr. B.R.A. (Bob) van den Bos
vergrootglas
bron: Fotoarchief Eerste Kamer
Source: Parlement.com.

Lid van Eerste en Tweede Kamer en het Europees Parlement voor D66 en van die partij vicevoorzitter en waarnemend voorzitter. Was als politicoloog verbonden aan Instituut Clingendael. Hield zich als Kamerlid bezig met buitenlandse zaken, Europese zaken, economische zaken, ontwikkelingssamenwerking en dierenwelzijn. In het Europees Parlement was hij liberaal woordvoerder buitenlandse zaken en ontwikkelingssamenwerking en algemeen mensenrechtenrapporteur. Na zijn politieke loopbaan zelfstandig politicoloog. In 2008 promoveerde hij op het proefschrift 'Mirakel en Debacle, de Nederlandse besluitvorming over de Politieke Unie in het Verdrag van Maastricht'.

D66
in de periode 1986-2004: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer, lid Europees Parlement

1.

First names

Bob Roland Aaro (Bob)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Gravenhage, 19 December 1947

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • D'66 (Democraten 1966), until 15 June 1985 (partijnaam gewijzigd)
  • D66 (Democraten 66)

European Parliamentary Group
Fractie Europese Liberale en Democratische Partij van het Europees Parlement

4.

Main functions and occupations

  • hoofd voorlichting, Nederlands Instituut voor Internationale Betrekkingen "Clingendael", from 1983 until May 1994
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 9 September 1986 until 23 June 1987
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 1991 until 17 May 1994
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 May 1994 until 19 May 1998
  • lid Europees Parlement, from 20 July 1999 until 20 July 2004
  • zelfstandig politicoloog, from 2005

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • vicevoorzitter (Nederlandse) World Society for the Protection of Animals, from 2012
  • voorzitter bestuur Stichting Politiek Theater

Previous (2/11)
  • lid bestuur (Nederlandse) World Society for the Protection of Animals, from 2003 until 2012
  • lid Raad van Toezicht Stichting Proefdiervrij, from May 2012

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Defensie (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 25 June 1991 until 17 May 1994

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.


Activities on European affairs
  • Diende in januari 2001 een resolutie in over het sluiten van een samenwerkingsovereenkomst tussen de EG en Bangladesh (initiatief-procedure).
  • Diende in september 2003 een verslag in over mensenrechten in de wereld in 2002 en het mensenrechtenbeleid van de Europese Unie (initiatiefprocedure).

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Kreeg bekendheid als dierenbeschermer
 

10.

Hofvijver bijdragen

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.