Montesquieu Institute: from science to society

J.J. (John) Lilipaly

foto J.J. (John) Lilipaly
vergrootglas
bron: Fotobureau Dijkstra
Source: Parlement.com.

Het eerste Tweede Kamerlid van Molukse afkomst. Was in Middelburg onderwijzer en schoolhoofd en later inspecteur van het onderwijs. In de Tweede Kamer zette hij zich als PvdA-afgevaardigde zowel voor etnische minderheden als voor verbetering van de waterkwaliteit in. Als verdienstelijk oud-voetballer hield hij zich ook bezig met sport. Bescheiden Kamerlid.

PvdA
in de periode 1986-1998: lid Tweede Kamer

1.

First names

Johan Jehosefat (John)

2.

Personal data

Place and date of birth
Ihamahu (Ned.-Indië), 2 June 1943

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • PPR (Politieke Partij Radikalen)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), from 1985

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 3 June 1986 until 19 May 1998
  • deeltijd-adviseur onderwijssamenwerking met de Nederlandse Antillen en Aruba, from 1 June 1998 until 1999
  • voorzitter ICS (Internationale Commissie voor de Bescherming van de Schelde), from 1 January 1999 until 1 January 2001

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/13)
  • voorzitter Nationaal Park Oosterschelde, until 1 January 2012
  • rijksbestuurder Zeeuws Archief, until 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
voorzitter vaste commissie voor het Minderhedenbeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 13 December 1989 until 17 May 1994

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was woordvoerder minderhedenbeleid, (natte) waterstaat (waaronder havenzaken en waterkwaliteit), en sport van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met onderwijs.

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • In 1995 leidde zijn afwezigheid wegens verblijf in het buitenland - zonder medeweten van zijn fractie - dat een motie over aanleg van de A73 tussen Venlo en Maasbracht op de oostoever van de Maas met 70 tegen 71 stemmen werd aangenomen. PvdA (en D66) stemden tegen, maar het kabinet voerde de motie uit.

Private life
Woonde in Nederland in diverse kampen (Roermond, Vlissingen, Souburg)

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.