Montesquieu Institute: from science to society

L.J.P.M. (Léon) Frissen

foto L.J.P.M. (Léon) Frissen
vergrootglas
bron: Léon Frissen
Source: Parlement.com.

Limburgse CDA'er die zichzelf via de gemeenteadministratie en in zijn partij ontwikkelde en acht jaar lid van de Tweede Kamer was. Voerde het woord over welzijn, onderwijs en binnenlandse zaken. Meer een doener dan een denker, waardoor hij als parlementariër niet tot zijn recht kwam. Behoort tot de rechtervleugel van het CDA. Bepleitte als Kamerlid met enige regelmaat dat het CDA een voorbeeld moest nemen aan de Beierse CSU. Nadat hij niet was herkozen, volgde een benoeming tot burgemeester. Was als bestuurder zeer actief in de handbalsport. Was van 1 juli 2005 tot 1 juli 2011 Commissaris van de Koningin in Limburg. Van 17 september 2015 tot 1 januari 2019 was hij waarnemend burgemeester van Schinnen.

CDA
in de periode 1986-2011: lid Tweede Kamer, Commissaris van de Koning(in)

1.

First names

Leonardus Johannes Petrus Maria (Léon)

2.

Personal data

Place and date of birth
Beek (Lb.), 24 June 1950

3.

Party/Movement

Party/Parties
CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 1975 (rechtstreeks lid)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 3 June 1986 until 17 May 1994
  • eigenaar van consultancybureau
  • waarnemend burgemeester van Schinnen, from 17 September 2015 until 1 January 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • lid Raad van Toezicht Zuyderland ziekenhuizen, from January 2018
  • lid Raad van Commissarissen Greenport Venlo

Previous (2/31)
  • lid bestuur MSM (Maastricht School of Management), from August 2011
  • voorzitter bestuur "Ronde van Limburg", from January 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
ondervoorzitter vaste commissie voor Welzijn en Cultuur (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 28 November 1989 until 17 May 1994

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was woordvoerder welzijn, (primair) onderwijs, luchtvaart, sport en binnenlands bestuur van de CDA-Tweede Kamerfractie. Hield zich ook bezig met regionale economische zaken.

9.

Miscellaneous

Campaign trail
  • Was in 1994 nummer 53 op de CDA-kandidatenlijst bij de Tweede Kamerverkiezingen en werd niet herkozen

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.