Montesquieu Institute: from science to society

J. (Jan) Franssen

foto J. (Jan) Franssen
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Vooraanstaande VVD-politicus en bestuurder die op jonge leeftijd medewerker werd van Hans Wiegel. Komt uit een Nederlands-hervormd fabrikantengezin. Was geschiedenisleraar, bestuurder van de JOVD en gemeenteraadslid in zijn woonplaats. In 1982 behoorde hij tot een lichting jonge, ambitieuze VVD-Kamerleden. Ontwikkelde zich snel tot een bekwame woordvoerder onderwijs en binnenlands bestuur en werd later fractiesecretaris. Na zijn vertrek uit de Kamer als burgemeester van Zwolle, voorzitter van de VNG en Commissaris van de Koning(in) in Zuid-Holland een bestuurlijk zwaargewicht. Hij is vanaf 2014 staatsraad.

VVD
in de periode 1982-heden: lid Tweede Kamer, staatsraad, Commissaris van de Koning(in)

1.

First name

Jan (Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Hilversum, 11 June 1951

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volksparij voor Vrijheid en Democratie), from 1970

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 11 November 1982 until 7 September 1994
  • Commissaris van de Koning (tot 30 april 2013 'van de Koningin') in Zuid-Holland, from 3 May 2000 until 1 January 2014
  • staatsraad, Afdeling advisering (Raad van State), from 1 January 2014

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • voorzitter Raad van Commissarissen "Van Gelder Groep" B.V. te Elburg
  • voorzitter NVI (Nederlandse Vereniging van Gecertificeerde incasso-ondernemingen), from 1 January 2014

Previous (2/91)
  • lid Raad van Advies KIVI/NIRIA
  • voorzitter ANKO (brancheorganisatie kappers), until 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/6)
  • vijfde ondervoorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 14 September 1989 until 17 May 1994
  • zesde ondervoorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 May 1994 until 7 September 1994

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Was in 1988 woordvoerder in het debat over de uitkomst van de enquête naar de Paspoortkwestie
  • Interpelleerde op 14 mei 1991 minister d'Ancona over de Nederlandse deelname aan de Frankfurter Buchmesse

Dissenting voting behaviour (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.