Montesquieu Institute: from science to society

Prof.Drs. H.A. (Herman) Schaper

foto Prof.Drs. H.A. (Herman) Schaper
vergrootglas
© Hans Kouwenhoven
Source: Parlement.com.

Herman Schaper (1949) was van 9 juni 2015 tot 16 januari 2019 Eerste Kamerlid voor D66. Hij was eerder, in de periode 1981-1982, buitenland-woordvoerder van de D66-Tweede Kamerfractie. Daarvoor was hij werkzaam als wetenschapper en ambtenaar van Buitenlandse Zaken. Keerde daar na zijn korte politieke loopbaan ook naar terug. De heer Schaper was voorts permanent vertegenwoordiger bij de NAVO in Brussel en bij VN in New York. Per 1 september 2014 bekleedt hij aan de Universiteit Leiden de Kooijmans-leerstoel voor vrede, recht en veiligheid. In de Senaat hield de heer Schaper zich bezig met internationaal beleid, Europa en verkeer en vervoer.

D66
in de periode 1981-2019: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

First names

Hermanus Albertus (Herman)

2.

Personal data

Place and date of birth
's-Gravenhage, 24 March 1949

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • D'66 (Democraten 1966), until 15 June 1985 (partijnaam gewijzigd)
  • D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 15 September 1981 until 16 September 1982
  • speciaal gezant van de minister van Buitenlandse Zaken vanwege de Nederlandse kandidatuur voor de veiligheidsraad en Mensenrechtencommissie, from September 2013 until March 2014
  • bijzonder hoogleraar vrede, recht en veiligheid (Kooijmans-leerstoel), Universiteit Leiden-Campus Den Haag, from 1 September 2014
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 9 June 2015 until 16 January 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Previous (2/7)
  • lid Parlementaire Assemblée van de NAVO, from November 2015 until February 2019
  • lid bestuur Centre for Humanitarian Dialogue, from 2015

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament
  • Was buitenland-woordvoerder van D66 in de Tweede Kamer. Hield zich verder onder andere bezig met defensie en binnenscheepvaart.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Hofvijver bijdragen

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.