Montesquieu Institute: from science to society

Mr. I. (Ina) Brouwer

foto Mr. I. (Ina) Brouwer
vergrootglas
bron: Beeldbank Nationaal Archief
Source: Parlement.com.

Communiste die na Marcus Bakker voor de moeilijke taak stond een minder door het verleden belaste en een moderner denkende CPN neer te zetten. Werd toch vaak met dat verleden geconfronteerd. Dochter van een politiecommissaris en opgegroeid in een VVD-milieu. Werd zelf echter in Groningen, waar zij rechten studeerde, actief in het buurtwerk en de rechtshulp. In 1982 Kamerlid en in 1986 lijsttrekker van de CPN. Haar partij leed toen een nederlaag en verdween uit de Kamer. Voorstander van samenwerking met PSP en PPR. Keerde in 1989 terug als Kamerlid voor GroenLinks en was in 1994 samen met Mohamed Rabbae lijsttrekker. Verliet na de verkiezingsnederlaag de politiek en werd ambtenaar op Sociale Zaken. 'Machtspolitica' die wel werd gewaardeerd om haar persoon.

CPN, GroenLinks
in de periode 1981-1994: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

1.

First name

Ina (Ina)

2.

Personal data

Place and date of birth
Rotterdam, 11 April 1950

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • CPN (Communistische Partij van Nederland), from 1973 until 15 June 1991
  • GroenLinks, from 1 July 1989 until January 2007
  • PvdA (Partij van de Arbeid), from January 2007

4.

Main functions and occupations

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 10 June 1981 until 3 June 1986
  • fractievoorzitter CPN Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 9 September 1982 until 3 June 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 14 September 1989 until 17 May 1994
  • voorzitter MO-Groep Kinderopvang, from June 2008 (bezoldigd)
  • advocaat "Borg Advocaten" te Bussum, from April 2016

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/3)
  • lid adviescommissie buitenland, Nederlandse Orde van Advocaten, from September 2015
  • juridisch adviseur PrivacyCompass, from March 2017

Previous (2/3)
  • lid bestuur Volkspetitionnement KKN (Komitee Kruisraketten Nee)
  • vertegenwoordiger namens Nederland in de High Level Group on Social Protection (adviesgroep voor de Europese Commissie), from 2001

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions
  • voorzitter bijzondere commissie voor het wetsvoorstel Wijziging van bepalingen omtrent beëindiging van arbeidsovereenkomsten (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 3 March 1983 until 3 June 1986
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 14 September 1989 until 17 May 1994 (zevende ondervoorzitter)

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/4)
  • Interpelleerde op 20 maart 1985 minister-president Lubbers over diens uitlatingen over het Belgische besluit inzake plaatsing van kruisvluchtwapens
  • Was in november 1992 woordvoerster van haar fractie bij de behandeling van het wetsvoorstel tot goedkeuring van het Verdrag van Maastricht

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen (3/6)
  • Meldde op 4 september 1990 in een brief aan de Voorzitter dat zij vanwege zwangerschap en bevalling enkele weken afwezig zou zijn en bepleitte toen nogmaals met kracht een vervangingsregeling
  • Voerde in 1994 bij de strijd om het lijsttrekkerschap een sterk persoonlijk getinte campagne, waarbij zij tevens probeerde GroenLinks te ontdoen van het beeld van getuigenispartij. Na een aanval op tegenkandidaat Paul Rosenmöller vroeg die zich in het openbaar af of Brouwer en hij nog wel lid van de zelfde partij konden zijn.
  • Trok zich uit de politiek terug na het teleurstellende resultaat van GroenLinks bij de Tweede Kamerverkiezingen van 1994. Haar vertrek werd door veel GroenLinks-kopstukken nauwelijks betreurd.

Private life
  • Zij komt uit een typisch VVD-milieu
  • Was actief in buurt- en rechtswinkels

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.