Montesquieu Institute: from science to society

J. (Jan) ten Hoopen

foto J. (Jan) ten Hoopen
vergrootglas
Source: Parlement.com.

UIt een bakkersfamilie afkomstige MKB-bestuurder en CDA-Tweede Kamerlid. Was in Zoetermeer eigenaar van een brood- en banketbakkerij en daarnaast voorzitter van het Nederlands Christelijk Ondernemersverbond en vicevoorzitter van MKB Nederland. Kwam in 1995 in de Kamer en bleef daar (met een onderbreking van drie jaar) tot en met 2010. Praktische werker, die opkwam voor de ondernemersbelangen. Onder meer woordvoerder consumentenbeleid en mededinging en verder vicevoorzitter van de parlementaire enquêtecommissie bouwnijverheid. Vanaf 2004 zes jaar eerste ondervoorzitter van de Kamer.

CDA
in de periode 1995-2010: lid Tweede Kamer

1.

First name

Jan (Jan)

2.

Personal data

Place and date of birth
Leidschendam, 9 August 1946

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), until 11 October 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), from 11 October 1980

4.

Main functions and occupations

  • directeur/eigenaar "Munnikenland beheer" B.V., from 1989
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 5 December 1995 until 19 May 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 26 June 2001 until 17 June 2010
  • waarnemend voorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 30 November 2006 until 6 December 2006

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid adviesraad MKB van de ING

Previous (2/22)
  • secretaris Oinamo Fonds te Delft, from 2011 until 2017
  • lid High Level Group on Administrative Burden, from January 2014 until 2017

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/6)
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 14 April 2004 until 17 June 2010
  • eerste ondervoorzitter Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 14 April 2004 until 17 June 2010

Honorary positions
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Zoetermeer1000, around April 2006
  • lid Comité van Aanbeveling Stichting Ondernemersplatform Radio en TV West, around April 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/4)
  • Diende in 2008 samen met Charlie Aptroot (VVD) en Mei Li Vos (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over ruimere formulering van het verbod om mededingingsafspraken te maken om zo de positie van leveranciers met een beperkt marktaandeel te versterken. Het maken van mededingingsafspraken wordt mogelijk bij een gezamenlijke marktaandeel tien in plaats van vijf procent. Het voorstel werd in 2010 aangenomen en verscheen in Staatsblad 2011, nr. 569. (31.531)
  • Diende in 2008 samen met Brigitte van der Burg (VVD) en Arie Slob (CU) een initiatiefwetsvoorstel in over het terugdringen van kraken en leegstand (Wet kraken en leegstand). Het voorstel werd in 2010 wet. (31.560)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • In november 1993 medeondertekenaar van het sociaal akkoord 'Een nieuwe koers'. In dit akkoord werd afgesproken het cao-overleg meer te decentraliseren.

Private life
Zijn echtgenote was eigenares van een kapperszaak

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.