Montesquieu Institute: from science to society

Ir. P.H. (Pieter) Hofstra

foto Ir. P.H. (Pieter) Hofstra
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Joviale Groningse ondernemer, die met krachtig stemgeluid als VVD-Tweede en Eerste Kamerlid vaak de belangen van automobilisten verdedigde. Had echter ook altijd oog voor het belang van goed openbaar vervoer en hij was tevens voorstander van invoering van een kilometerheffing. Directeur van een managementadviesbureau en mede-eigenaar van een aantal bedrijven op het terrein van onroerend goed en bouw. Was daardoor goed ingevoerd op het beleidsterrein van de volkshuisvesting. Ook met dat terrein hield hij zich in beide Kamers bezig. Hij was mede-initiatiefnemer bij wetgeving om het eigenwoningbezit te bevorderen. Was in zijn laatste periode als Tweede Kamerlid fractiesecretaris. Goedlachse levensgenieter.

VVD
in de periode 1994-2011: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

First names

Pieter Hielke (Pieter)

2.

Personal data

Place and date of birth
Groningen, 24 September 1946

3.

Party/Movement

Party/Parties
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), from 1985

4.

Main functions and occupations

  • directeur P.H.H. Future B.V. te Groningen (voor 1994)
  • parttime hoofddocent Noordelijke Hogeschool te Leeuwarden, from 1975 until 1992
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 8 September 1994 until 30 November 2006
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 12 June 2007 until 7 June 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • lid Raad van Commissarissen "Goudappel Coffeng Holding" B.V. te Deventer, from 15 September 2014
  • voorzitter bestuur Stichting Stadskanaal Rail

Previous (2/26)
  • voorzitter KNV (Koninklijk Nederlands Vervoer), sector busvervoer
  • voorzitter KNV (Koninklijk Nederlands Vervoer), from January 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/6)
  • voorzitter vaste commissie voor Economische Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 20 January 2004 until 20 April 2006
  • lid Presidium (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 13 April 2005 until 30 November 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/3)
  • Interpelleerde op 26 september 2000 samen met Jacob Reitsma (CDA) minister Netelenbos over het rekeningrijden (27.424)
  • Diende in 2004 samen met Adri Duivesteijn (PvdA) een initiatiefwetsvoorstel in over verruiming en vereenvoudiging van de Wet bevordering eigenwoningbezit (25.309)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Trad af als voorzitter van de tijdelijke commissie onderzoek Stichting Woningbeheer Limburg, nadat hij in opspraak was gekomen door een interview in Vrij Nederland. In dit interview deed hij uitspraken over vermoedelijke uitkomsten van het onderzoek, met name ten aanzien van oud-staatssecretaris Heerma.
  • Dreigde in september 2005 de Tweede Kamer te verlaten, nadat fractievoorzitter Van Aartsen zich tijdens de algemene beschouwingen tegen invoering van de kilometerheffing had uitgesproken. Na bemiddeling door Hans Wiegel en nuancering van het standpunt door Van Aartsen, besloot hij echter Kamerlid te blijven.

Private life
Zijn dochter Nina is wethouder van Tynaarlo

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.