Montesquieu Institute: from science to society

Drs. E.D.C.M. (Ursie) Lambrechts

foto Drs. E.D.C.M. (Ursie) Lambrechts
vergrootglas
Source: Parlement.com.

Kunsthistorica uit Uden die twaalf jaar voor D66 in de Tweede Kamer zat. Was voor zij Kamerlid werd lid van Provinciale Staten van Noord-Brabant en freelance-medewerker van het gemeentemuseum te Arnhem. Hield zich in de Kamer vooral bezig met het onderwijsbeleid (basis-, voortgezet- en beroepsonderwijs) en daarnaast met jeugdzorg en ICT (cultuur). Actief en deskundig Kamerlid, dat opviel door haar grote dossierkennis. Voerde in haar laatste periode in de Kamer ook vaak het woord in beladen debatten over het asielbeleid.

D66
in de periode 1994-2006: lid Tweede Kamer

1.

First names

Eugenie Desiré Cornelia Maria (Ursie)

2.

Personal data

Place and date of birth
Uden, 14 May 1955

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • D'66 (Democraten 1966), from 1981 until 15 June 1985 (partijnaam gewijzigd)
  • D66 (Democraten 66)

4.

Main functions and occupations

  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, from 28 April 1987 until May 1994
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 17 May 1994 until 30 January 2003
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 3 June 2003 until 30 November 2006

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current
  • lid Onderwijsraad, from 1 January 2012
  • bestuursvoorzitter "Schoolleidersregister PO", from June 2013

Previous (2/8)
  • voorzitter commissie educatie, Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant
  • voorzitter Evaluatie- en adviescommissie passend onderwijs, from August 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/3)
  • lid Tijdelijke Commissie Onderzoek Integratiebeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 19 December 2002 until 30 January 2003
  • voorzitter Contactgroep Verenigd Koninkrijk (Tweede Kamer der Staten-Generaal), from 10 September 2003 until 30 November 2006

Honorary positions
lid Comité van Aanbeveling BON (Beter Onderwijs Nederland), around 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/5)
  • Diende in 2005 samen met Mariette Hamer (PvdA), Fenna Vergeer-Mudde (SP) en Paul Jungbluth (GroenLinks) een initiatiefwetsvoorstel in over het toelatingsrecht voor het bijzonder onderwijs. Doel is weigering door bijzondere scholen van leerlingen op grond van hun levensovertuiging moeilijker te maken. (30.417)
  • Diende in 2006 samen met Boris van der Ham een initiatiefwetsvoorstel in over verbetering van de rechtsbescherming in asielzaken. Na haar vertrek werd Alexander Pechtold eerste ondertekenaar. (30.830)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.