Montesquieu Institute: from science to society

Drs. F. (Farah) Karimi

foto Drs. F. (Farah) Karimi
vergrootglas
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal
Source: Parlement.com.

Farah Karimi (1960) is sinds 11 juni 2019 lid van de GroenLinks-Eerste Kamerfractie. Zij was in 1998-2006 Tweede Kamerlid. Mevrouw Karimi kwam als Iraanse vluchtelinge naar Nederland en was vier jaar coördinator van Aisa, een project voor de emancipatie en ondersteuning van zwarte, migranten- en vluchtelingenvrouwen. Nam als Tweede Kamerlid mede het initiatief voor het raadplegend referendum over de Europese Grondwet. Was na als Tweede Kamerlidmaatschap tien jaar directeur van Oxfam Novib.

GroenLinks
in de periode 1998-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

1.

First name

Farahnaz (Farah)

2.

Personal data

Place and date of birth
Garros (Iran), 15 November 1960

3.

Party/Movement

Party/Parties
GroenLinks, from 1997

4.

Main functions and occupations

  • landelijk projectleider 'Heel de buurt', project bij het NIZW (Nederlands Instituut voor Zorg en Welzijn), from April 1998 until May 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 19 May 1998 until 30 November 2006
  • algemeen directeur Oxfam Novib, from 1 February 2008 until 1 October 2018
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, from 11 June 2019

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

Current (2/4)
  • voorzitter bestuur "Writers Unlimited Winternachten Festival" te Den Haag, from 1 September 2018
  • lid Raad van Toezicht NHL Stenden Hogeschool, from 1 September 2018

Previous (2/10)
  • lid adviescommissie ASKV/Steunpunt Vluchtelingen (nog in 2005)
  • lid Raad van Toezicht "FMO - Dutch Development Bank", from 31 October 2018 until 10 June 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


Derived functions (2/4)
  • lid parlementaire werkgroep 'Parlementair onderzoek NATO Response Force (NRF)' over het inlichtingenrecht van de Tweede Kamer bij de inzet van de krijgsmacht, from June 2005 until June 2006
  • vicevoorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), from 18 June 2019

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/4)
  • Interpelleerde op 19 februari 2004 minister Bot over onderzoek naar het werk van de Nederlandse inlichtingendiensten in verband met het besluit van de regering om steun te geven aan de Amerikaans-Britse oorlog tegen Irak (29.432)
  • Interpelleerde op 29 maart 2006 staatssecretaris Van der Knaap over misstanden bij de marine (30.300)

Dissenting voting behaviour (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

algemeen
  • Bracht in oktober 2001 een bezoek aan Pakistan om zich op de hoogte te stellen van de Afghaanse vluchtelingenproblematiek in dat land
  • In mei 2005 werd zij na een bezoek aan leden van de oppositie in Iran op het vliegveld van Teheran ondervraagd en werden gegevens uit haar agenda gekopieerd. Dit was voor minister Bot reden om te protesteren bij de Iraanse ambassadeur in Nederland.

Private life (3/4)
  • Vluchtte in 1983 met haar echtgenoot en pas geboren zoontje via Irak naar Duitsland
  • Kwam in 1989 in Nederland
  • Heeft zowel de Nederlandse als Iraanse nationaliteit

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.