Montesquieu Institute: from science to society

G.A.Q. (Frits) Niessen

foto G.A.Q. (Frits) Niessen
vergrootglas
bron: Foto Nico Naeff
Source: Parlement.com.

Uit Brabant afkomstige woordvoerder binnenlands bestuur, cultuur en onderwijs van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Was onderwijzer en leraar in noordwest-Brabant. Als redacteur verbonden aan diverse culturele tijdschriften en als bestuurder aan een toneelgezelschap. Geen spectaculair Kamerlid, maar als lobbyist bij burgemeestersbenoemingen wel invloedrijk. In de fractie werd zijn bezadigd oordeel over zaken bovendien op prijs gesteld. Kaartte in 1985 het niet verlenen van de P.C. Hooftprijs aan Brandt Cortius aan.

PvdA
in de periode 1977-1994: lid Tweede Kamer

1.

First names

Godefridus Adrianus Quirinus (Frits)

2.

Personal data

Place and date of birth
Raamsdonk, 16 September 1936

Place and date of death
Raamsdonksveer (gem. Geertruidenberg), 23 October 2020

3.

Party/Movement

Party/Parties
  • KVP (Katholieke Volkspartij), around 1962
  • PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Main functions and occupations

  • onderwijzer lagere jongensschool ("Theodorusschool" te Raamsdonkveer, from 8 December 1958 until 1 September 1963
  • docent Nederlands, gecombineerde h.a.v.o.-top, Katholieke kweekschool (later Pedagogische Academie) "Majella" te Dongen, from 1 September 1963 until 1980
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 6 October 1977 until 6 January 1978
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, from 27 August 1980 until 17 May 1994

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Party political functions

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Other positions

  • lid bestuur Stichting Radio Nederland Wereldomroep, from July 2000
  • voorzitter beeldende kunstadviescommissie, gemeente Geertruidenberg, from 2001

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Education

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activities

as Member of the Parliament (2/4)
  • Diende in 1986 samen met zijn fractiegenoot Martin Konings een initiatiefwetsvoorstel in waardoor het bevoegd gezag werd verplicht het ex-hoofd van een kleuterschool of lagere school te benoemen tot directeur van de basisschool. Het voorstel werd later ingetrokken. (19.530)
  • Interpelleerde op 26 september 1989 samen met Marten Beinema (CDA) staatssecretaris Van Voorst tot Voorst en minister Brinkman over de voorgenomen sluiting van het Instituut Nèerlandais te Parijs

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Miscellaneous

Private life
Zijn vader overleed in mei 1939

10.

Family

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Extended version

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.